Άνετη νίκη για την Καλλιθέα επί της ΑΕΚ Β΄με σούπερ Στρέζο- Η Βαθμολογία

Mε τον πρώην τερματοφύλακα του ΟΦΗ Γιώργο Στρέζο να κάνει εντυπωσιακές επεμβάσεις και την ομάδα του να είναι ιδιαίτερα αποτελεσματική στην επίθεση η Καλλιθέα κέρδισε με 3-0 την ΑΕΚ Β΄στο ματς που ολοκλήρωσε την 5η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Super League 2 .

O Λουκίνας μόλις στο 5΄έκανε το 1-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι , με τον Κυνηγόπουλο στο 46΄με κεφαλιά να κάνει το 2-0 και τον Κωστανάσιο με σουτ μέσα από την περιοχή στο 90′ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Το φιλμ του αγώνα

1′ Λάθος του Βασιλούδη, ο Στρέζος σώζει την Καλλιθέα στο τετ α τετ με τον Απ. Χριστόπουλο
5′ ΓΚΟΛ με πέναλτι του Λουκίνα μετά από χέρι του Κάτσικα στην περιοχή
13′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γυριστό του Απ. Χριστόπουλου, έδιωξε σε κόρνερ ο Στρέζος
26′ Καλή ομαδική ενέργεια και σουτ του Σαντάνα, μπλόκαρε ο Χατζηεμαννουήλ
29′ Σουτ του Aπ. Χριστόπουλου, απέκρουσε ο Στρέζος
46′ ΓΚΟΛ ο Κυνηγόπουλος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ρέτζα
51′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Στρέζου σε πλασέ του Ε. Χριστόπουλου
60′ Διπλή ευκαιρία. Δοκάρι σε οβίδα του Κυνηγόπουλου, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Χατζηεμμανουήλ σε κεφαλιά του Ντεμέτριους
80′ Μακρινό σουτ του Λουκίνα, άουτ
82′ Nέα εντυπωσιακή επέμβαση του Στρέζου σε σουτ του Κορομηλά
90′ ΓΚΟΛ Λάθος του Τρούμπουλου και ο Κωστανάσιος με πλασέ σκοράρει

Athens Kallithea (Σίμος): Στρέζος, Βασιλούδης, Ρέντζας, Χατζηδίμπας, Ευαγγέλου, Μπουλούλης (87′ Λάσκαρης), Σαντάνα (78′ Τσιντώνης), Ντεμέτριους (71′ Κωστανάσιος), Κυνηγόπουλος, Νίλι, Λουκίνας (87′ Μουνιέ).

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης (19′ λ.τ Τρούμπουλος), Χατζηκυριάκος (63′ Γεωργέας), Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος (67′ λ.τ Λέλεκας), Πάπα, Γερολέμου (46′ Γκολφίνος), Κορομηλάς, Σκόνδρας, Ευθ. Χριστόπουλος, Απ. Χριστόπουλος.