Ήττα από τον ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” Νάξου για την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου

Στο 1-1 του 1ου ομίλου της National League 1 βρίσκεται η ομάδα της Αναγέννησης Αρκαλοχωρίου μετά το 59-74 απέναντι στον ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» Νάξου

Η Αναγέννηση έχοντας δυο σημαντικές απουσίες στο συγκεκριμένο παιχνίδι προσπάθησε να παλέψει για το θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν τα κατάφερε απέναντι σε ένα καλοδουλεμένο σύνολο όπως είναι η ομάδα της Ναξου.

Η απουσία του Ντρασκοβιτς και του Βερτουδου φάνηκε να επηρεάζει την ομάδα του Αρκαλοχωρίου στο πρώτο της εντός έδρας ματς τη φετινή σεζόν.

Έτσι η  ομάδα του Αρκαλοχωρίου μπήκε νωθρά στο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» Ναξου με αποτέλεσμα να δει τον αντίπαλο να βγαίνει μπροστά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο.

Το… παιχνίδι δεν βγήκε στην Αναγέννηση ούτε στη δεύτερη περίοδο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να φεύγουν στα αποδυτήρια με το 25-43.

Το σύνολο του Μυρων Παπαδακη υπερέβαλε εαυτό στο δεύτερο μισό.

Κατάφερε να κοντρολάρει το ρυθμό του αντιπάλου και με επιμέρους 19-16 να μειώσει την απόσταση (44-59).

Η κατάθεση ψυχής από τους παίκτες της Αναγέννησης συνέχισε μέχρι και το τελευταίο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να παραμείνουν μπροστά στο σκορ και έτσι η αναμέτρηση να ολοκληρωθεί με το 59-74 υπέρ τους.

Την επόμενη αγωνιστική η Αναγέννηση ταξιδεύει στην Αθήνα όπου και θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Ν. Κηφισιάς.