Αντέδρασε γρήγορα στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερε να το γυρίσει ο ΑΟΑΝ!

Το “πάλεψε” στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο ο ΑΟΑΝ

Πέταξε ένα ημίχρονο η ομάδα του Αγίου Νικολάου, βρέθηκε να χάνει, αντέδρασε νωρίς στην επανάληψη αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να φτάσει στο τρίποντο της νίκης με αποτέλεσμα να έρθει 1-1 με τον Εθνικό Πειραιώς.

Τα γκολ πέτυχαν οι Νταλακούρας στο 2′ για τους φιλοξενούμενους και Μελισσόπουλος στο 48′ για τον ΑΟΑΝ.

Ο Εθνικός Πειραιώς μπήκε πολύ δυνατά στο ματς έπιασε στον… ύπνο τον ΑΟΑΝ και μόλις στο 2′ με εύστοχο πλασέ του Νταλακούρα “άνοιξε” το σκορ στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου!

Στην συνέχεια του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ και χωρίς να απειληθούν ουσιαστικά από τον ΑΟΑΝ πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στην επανάληψη ο ΑΟΑΝ ήταν η ομάδα που μπήκε δυνατά και βρήκε και εκείνη με την σειρά της το γρήγορο γκολ με τον Μελισσόπουλο στο 48′!

Ο ΑΟΑΝ κυνήγησε την ανατροπή αλλά ο Μελισσόπουλος δεν κατάφερε να σκοράρει στο 56′ με την κεφαλιά του από κοντά να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια!

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για το δεύτερο τέρμα το οποίο δεν ήρθε ποτέ με αποτέλεσμα το 1-1 είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού και τον ΑΟΑΝ να μην καταφέρνει να επιστρέψει στις νίκες στο σπίτι του και να μοιράζεται από ένα βαθμό με τον Εθνικό Πειραιώς.

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Πιθαρούλης, Χύσι, Μηνάς, Φουκαράκης (71′ Τσανάι), Ζέλιος, Λάμπρου, Μποτέ (63′ Σέχου), Μπαράτα, Μελισσόπουλος (80′ Τζιλάι)

Εθνικός Πειραιώς: Κουμπούλλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Βασιλείου, Ντάφλας (73′ Θεοδώρου), Σταύρου, Νταλακούρας, Μίλιτς (66′ Δώδας), Διάκος, Σάμιος