Με “χρυσή” αλλαγή τον Αποστολάκη νέο τρίποντο για την Δαμάστα!

Τέταρτο συνεχόμενο τρίποντο για την Δαμάστα

Ένα ακόμη τρίποντο για το σύνολο του Δημήτρη Κόκκινου με σκορ 1-0 κόντρα στην Μινωική χάρις στην χρυσή αλλαγή, τον Αποστολάκη, ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι στο ημίχρονο και σκόραρε στο 58′ για να χαρίσει το τέταρτο συνεχόμενο τρίποντο στην ομάδα του.

Στο πρώτο μέρος δεν είδαμε κάποια πολύ μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

Αρχικά η Δαμάστα απείλησε με τον Κλαπάκη στο 22′ με το σουτ του να περνάει άουτ και στο 41′ με τον Βατσινά στην μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους από θέση τετ-α-τετ να σουτάρει πάνω στον Αγγελιδάκη.

Από πλευράς της η Μινωική είχε δύο σουτ, που τα μπλόκαρε εύκολα ο Χατζηδάκης με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πέρασε στο παιχνίδι ο Αποστολάκης και στο 58′ με κοντινό πλασέ έγινε “χρυσή” αλλαγή για την Δαμάστα, ανοίγοντας το σκορ για το 1-0 των γηπεδούχων!

Μετά το τέρμα της Δαμάστας δεν άλλαξε κάτι με τους γηπεδούχους να υπερασπίζονται το υπέρ τους σκορ και να καταφέρνουν να φτάσουν στην 4η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα και την 7η θέση.

Από την άλλη η Μινωική κοιτάει την συνέχεια καθώς δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Δαμάστα: Χατζιδάκης, Μηλιαράκης, Κοκορέλιας, Σερλιδάκης, Πεταλάκης, Κόκκινος, Κουτσοποδιώτης, Κοσμάς (46′ λ.τρ. Αποστολάκης), Βατσινάς (80′ Ρουμπάκης), Κλαπάκης, Τζουβάρας

Μινωική: Αγγελιδάκης, Κουρουγκιαβούρης, Ψαράς, Καστελλιανάκης, Μαγάκης, Ανδρεαδάκης, Σαραφαλντίν, Γιακουμάκης, Τσαμπουράκης, Κωτούλας, Καραντινάκης