Επιστροφή στις νίκες με “τεσσάρα” για τα Δειλινά!

Στοπ στο αρνητικό σερί και επιστροφή στα τρίποντα για τα Δειλινά

Αποφασισμένα από την αρχή της αναμέτρησης για να σταματήσουν το σερί ηττών τους και να επιστρέψουν στα τρίποντα μπήκαν τα Δειλινά κόντρα στις Μοίρες και έτσι “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από το πρώτο μέρος και έφτασαν στην επικράτηση με το ευρύ 4-0!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Ρεμούνδος (2), Στοιχείος και Λαυρεντίου.

Από την πλευρά των Μοιρών δεν είδαμε κάποιο τέρμα και έτσι δεν κατάφεραν να μπουν εκ νέου στην διεκδίκηση τους ματς.

Τα Δειλινά μπήκαν με… φόρα στο γήπεδο και κατάφεραν στο πρώτο εικοσάλεπτο να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στις Μοίρες!

Αρχικά με την συμπλήρωση των πρώτων δέκα λεπτών ο Ρεμούνδος με πέναλτι έκανε το 1-0, ενώ στο 18′ ο ο Λαυρεντίου με σουτ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του!

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο δυνατά και έκαναν τρία τα τέρματα τους και πάλι με τον Ρεμούνδο στο 49′!

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Στοιχείος μετά από πάσα του Ρεμούνδου κάνοντας το 4-0 για τα Δειλινά!

Δειλινά: Πλευριτάκης, Ρέππας, Στοιχείος, Χασουράκης, Δρακωνάκης, Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Πασσάς, Λαυρεντίου, Ρεμούνδος, Ροβιθάκης

Μοίρες: Δασκαλάκης, Παπαδομανωλάκης, Φανουράκης, Ηλιάκης, Σκαπερδάς, Μεντουδάκης, Τραορέ, Τσακάνι, Χριστοδουλάκης, Ντιαμπί, Λενιδάκης