Διπλό για τον Αετό Ανωγείων επί της Γαρίπας (0-2)

17η αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ και η Γαρίπα φιλοξένησε τον Αετό Ανωγείων, με την ομάδα του Ρεθύμνου να… αποδρά με τους τρεις βαθμούς της νίκης, αφού κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 0-2.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ για τις δύο ομάδες όμως στο 65′ ο Οικονομάκης κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να ανοίξει το σκορ για τον Αετό, βάζοντάς τον μπροστά (0-1).

Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα απέλωσαν ευκαιρίες με τους Κανταρτζή και Αγγελή για να αυξήσουν τη διαφορά τερμάτων κάτι που εν τέλει συνέβη στο 90ο λεπτό του παιχνιδιού, με τον Κωνσταντινίδη να νικάει τον Κασαπάκη με πλασέ και να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΓΑΡΙΠΑ: Κασαπάκης, Χαλκιαδάκης, Σάλιακας, Μαθιουδάκης, Παπαδάκης, Φώτης, Σωμαράκης, Πρίφτη, Μωραΐτης, Βασιλάκης, Καστρινάκης
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ: Παγωμένος, Κρητικός, Κονιός, Αμοιρόπουλος, Ζωνάκης, Χανιωτάκης, Αγγελής, Κανταρτζής, Οικονομάκης, Δρίτσας, Κεφαλογιάννης