Μεγάλο διπλό για τον Εργοτέλη στη Χερσόνησο!

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Εργοτέλη στη Χερσόνησο, απέναντι στην τοπική ομάδα με σκορ 0-1, για την 20η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι κιτρινόμαυροι ευτύχησαν να προηγηθούν πολύ νωρίς, μόλις στο 6′ με ωραίο γκολ του Τάγγινη ενώ στα σημαντικά του παιχνιδιού καταγράφεται η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Σταυριανός, μόλις στο 36ο λεπτό, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για λίγο παραπάνω από 54 λεπτά.

Η ομάδα του Μιχάλη Ξημεράκη κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ ως το τέλος του ματς ενώ δημιούργησε και ευκαιρίες να σκοράρει κι άλλο τέρμα.

Η Χερσόνησος από την άλλη, προσπάθησε παρά την αριθμητική ανισορροπία να αντιδράσει, όμως εν τέλει δεν μετουσίωσε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σε γκολ.

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

6′ ΓΚΟΛ! 0-1! Μπαίνει μπροστά στο σκορ ο Εργοτέλης με ωραίο τελείωμα του Τάγγινη!
15′ Λάθος από την άμυνα της Χερσονήσου, ο Τάγγινης προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί, έδιωξε σωτήρια όμως ο Δημαράκης.
20′ ΚΑλή στιγμή με τον Φρρόκου για τη Χερσονήσου, δεν απέδωσε καρπούς
29′ Ο Ντρειάι φτάνει ως την περιοχή του Εργοτέλη, βγάζει για τον Φρρόκου, το σουτ του δεύτερου κατέληξε άουτ από καλό σημείο
36′ Κόκκινη κάρτα στον Σταυριανό για επικίνδυνο μαρκάρισμα! Με δέκα παίκτες η Χερσόνησος
40′ Σουτ από τον Ντίσα, απομάκρυνε με τα πόδια ο Δημαράκης!
42′ Ο Φρρόκου επιχειρεί σουτ, σε δύο χρόνους έδιωξε ο Μιράσι!
49′ Σουτ από τον Κομσίου, μπλοκάρει ο Μιράσι
52′ Εκτέλεση φάουλ από τον Χότζα, ο Δημαράκης θα πέσει και θα διώξει!
54′ Ο Χότζα θα επιχειρήσει σουτ με αριστερό, θα περάσει άουτ!
88′ Ο Φθενάκης επιχειρεί μια κεφαλιά, η μπάλα θα περάσει εκτός
92′ Ο σφακιανάκης πιάνει μια κεφαλιά, ο Δημαράκης θα παραχωρήσει κόρνερ!
93′ Τελευταίες στιγμές στο ματς και ο Πλευράκης θα εκτελέσει ένα φάουλ, με τον Πέγκι να ην προλαβαίνει να κάνει την προβολή για το 1-1!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Δημαράκης, Ψωρογιάννης, Ντελάκης, Φερεντίνος, Ζαρκαδούλας, Καπετανάκης, Φρρόκου, Σταυριανός, Ντρεϊάι, Αρχοντάκης, Κομσίου

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Μιράσι, Φαϊτάκης, Κορνάρος, Μερκουλίδης, Πλατοκούκης, Φθενάκης, Χότζα, Ντίσα, Ταγγίνης, Παναγιωτάκης, Μαυροειδής