Πήρε το «γειτονικό» ντέρμπι ο ΠΑΝΟΜ

Ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε 3-0 του Μοχού και βελτίωσε τη συγκομιδή του.

Στο γειτονικό ντέρμπι η ομάδα του Σταμάτη Μαματζάκη ήταν  εκείνη που… χαμογέλασε, καθώς ήταν πιο ουσιαστική από το συγκρότημα του Αντώνη Λεκάκη.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, μ’ ένα τέρμα που σημείωσε στο 27’ με πέναλτι ο Συσκάκης. Στην επανάληψη οι Μαλιώτες έχασαν πέναλτι με το Συσκάκη στο 64’, αλλά στο επόμενο λεπτό έφτασαν στο 2-0 με σουτ του Στ. Διαμαντάκη (65’), ενώ στο 75’ ο Ρούκα από την… άσπρη βούλα πέτυχε το 3-0 και επί της ουσίας «κλείδωσε» το «τρίποντο».

ΠΑΝΟΜ: Γκέκα, Τζανάκης, Στ. Διαμαντάκης (85’ Σαπουνάκης), Κατσούλης, Δ. Κεφαλούκος, Κόκκινος, Συσκάκης (80’ Κολάι),  Νίκολι (85’ Φανουράκης), Νικητόπουλος, Ρούκα, Ξυλούρης (46’ Μ. Κεφαλούκος).

Μοχός: Μουτζούρης. Σ. Διαμαντάκης (70’ Βαρδάκης), Γκαρής, Κεφάκης, Μίχος, Παπουτσάκης, Καρβελάς, Ρ. Τσιμηνικάκης, Ι. Τσιμηνικάκης (50’ Τσεκρέζι 55’ Σούρσος), Ποντίκαλης, Καουκάκης.