Με Φρρόκου άλωσε τη Γέργερη η ΑΕ Κατσαμπά!

Η ΑΕ Κατσαμπά έφυγε με τεράστιο τρίποντο στις αποσκευές της από το γήπεδο της Γέργερης, επικρατώντας του Ρούβα με 1-2 για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιώργου Φινοκαλιώτη, προηγήθηκε στο σκορ με πέναλτι του Ντελία, είδε τον Χριστοφοράκη να ισοφαρίζει σε 1-1 για τους γηπεδούχους στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, όμως ο Ρένο Φρρόκου έγραψε με απίθανο τρόπο το 1-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ στη Γέργερη.

Στο 17′ η ΑΕΚατσαμπά κέρδισε πέναλτι με τον Κοζορώνη από μαρκάρισμα του Κοκολάκη με τον Ντελία να το εκτελεί εύστοχα και να γράφει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Με την έναρξη της επανάληψης και πιο συγκεκριμένα στο 47′ ο Περογαμβράκης μοίρασε στον Χριστοφοράκη και εκείνος τελείωσε σωστά την φάση για το 1-1 του Ρούβα!

Πέντε λεπτά αργότερα ο Φρόκου με ένα καταπληκτικό τελείωμα έκανε το  1-2 για την ΑΕΚατσαμπά!

Στο 64′ το καλό σουτ του Πρικάκη θα περάσει λίγο άουτ, με τον Ρούβα να μην μπορεί να ξεκλειδώσει την άμυνα της ΑΕΚ στη συνέχεια, η οποία πανηγύρισε σπουδαίο τρίποντο μέσα στη Γέργερη.

Ρούβας: Ζερβός, Καλεμάκης, Απλαδάς, Βλάχος, Ζερβός, Κοκολάκης (46′ Ξημεράκης), Σεΐκ (46′ Περογαμβράκης), Τσατσάκης, Ντέτσικας (60′ Πρικάκης), Πρίφτι, Χριστοφοράκης

ΑΕΚατσαμπά: Μήτρου, Βαρδονικολάκης (55′ Νικολάου Χ.), Καραφωτιάς, Νικολάου, Ντελία, Ένο, Κεφαλούκος (88′ Καραφωτιάς), Μανουσάκης, Ζούζουλας (75′ Μουρτζάκης), Κοζορώνης (75′ Τάγγινης), Φρόκου (88′ Λιακάκης)