Γκολάρα πέτυχε ο Τάσος Χατζηγιοβάνης για λογαριασμό της Άνκαραγκούτσου απέναντι στη Φενέρμπαχτσε, κάνοντας υπέροχη ατομική ενέργεια, ωστόσο έκανε αποτυχημένο πανηγυρισμό.
Συγκεκριμένα ο Έλληνας εξτρεμ, στο 33ο λεπτό του αγώνα, ξεκίνησε μια προσπάθεια λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή της ομάδας του. Κουβάλησε την μπάλα μέχρι την αντίπαλη περιοχή, ενώ νωρίτερα είχε αποφύγει δύο αντιπάλους και στη εκτέλεσε υπέροχα στην απέναντι γωνία.
Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα του Χατζηγιοβάνη στην Τουρκία, ενώ μετράει άλλες πέντε ασίστ σε 26 συνολικές συμμετοχές, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
Sport-Fm