N. Σουργιάς: “Hττηθήκαμε στις λεπτομέρειες από την Καλλιθέα”

Οι λεπτομέρειες θεωρεί ο Νίκος Σουργιάς ότι ήταν αυτές που έκριναν την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Athens Καλλιθέα όπου ο Γιούχτας έχασε με 1-0 στο Ελ Πάσο για την 4η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

O ίδιος μιλώντας μετά το τέλος του ματς δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του και επισήμανε ότι αν είχε σκοράρει πρώτος ο Γιούχτας ένα λεπτό πριν την επίτευξη του τέρματος από την γηπεδούχο ομάδα τότε ίσως τα πράγματα στο παιχνίδι να είχαν πάρει διαφορετική τροπή.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ομάδας των Αρχανών:

«Ήταν ένα ματς στο οποίο θέλαμε να μετρήσουμε δυνάμεις απέναντι σε μια ομάδα που έχει πρωταγωνιστικούς στόχους. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας που προσπάθησαν πάρα πολύ, έμειναν συγκεντρωμένοι και είχαν αυτοπεποίθηση όταν είχαν την μπάλα στα πόδια τους.

Προσπαθήσαμε να διεκδικήσουμε πράγματα από το ματς ωστόσο ηττηθήκαμε στις λεπτομέρειες σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.
Καταφέραμε να κρατήσουμε την Καλλιθέα μακριά από την περιοχή μας και θεωρώ ότι αν είχαμε καταφέρει να προηγηθούμε στην μεγάλη φάση που είχαμε ενα λεπτό πριν το γκολ της Καλλιθέας πιθανότητα το παιχνίδι να είχε άλλη τροπή.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας. Μπορεί να μην κερδίσαμε βαθμούς ενισχύθηκε όμως η πίστη μας στο οτι ο Γιουχτας θα είναι ανταγωνιστικός και θα διεκδικεί πράγματα σε κάθε παιχνίδι ανεξάρτητα από τον αντίπαλο.

Συνεχίζουμε την δουλειά γιατί οφείλουμε να βελτιωθούμε και να αντιμετωπίζουμε τις δυσκολίες των παιχνιδιών που σίγουρα μέσα στην χρονιά θα είναι αρκετές για εμάς.»