Απόλυτος κυρίαρχος ο Αλμυρός – “Καθάρισε” από το πρώτο μέρος τον Περαμαϊκό!

Εύκολο μεσημέρι για τον Αλμυρό κόντρα στον Περαμαϊκό

Όντας ο απόλυτος κυρίαρχος στο Γάζι ο Αλμυρός επικράτησε με σκορ 5-2 του Περαμαϊκού σε ένα παιχνίδι που το είχε υπό έλεγχο από την εκκίνηση του μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Ο Αλμυρός σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο μέρος και άλλες δύο στην επανάληψη με σκόρερ τους Καστελλιανάκη, Αγαπάκη (2), Κέρη και Λεόν, ενώ για τον Περαμαϊκό σκόραραν οι Κουφουδάκης και Ευθυμιάδης.

Πέραν των γκολ ο Αλμυρός είχε και δύο δοκάρια με Χαντί και Λεόν!

Ο Αλμυρός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 3′ άνοιξε το σκορ με τον Καστελλιανάκη με σουτ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Αγαπάκη!

Τρία λεπτά αργότερα ο Χαντί “άγγιξε” το 2-0, όμως το σουτ του από το ύψος της μεγάλης περιοχής κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι!

Στο 11′ ο Αλμυρός τελικά έκανε δύο τα τέρματα του με γυριστή κεφαλιά του Αγαπάκη μετά από κόρνερ του Κέρη!

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο ματς ο… τρομακτικός Αλμυρός, είχε μία ακόμη μεγάλη φάση με τον Χαντί και πάλι να κάνει το σουτ εντός περιοχής και τον τερματοφύλακα του Περαμαϊκού να σώζει!

Οι γηπεδούχοι δεν άφηναν το πόδι από το… γκάζι και αφού σημάδεψαν για δεύτερη φορά στο ματς το οριζόντιο δοκάρι με τον Λεόν στο 28′ βρήκαν και τρίτο τέρμα στο 31′ με τον Κέρη με άψογο πλασέ μετά από πάσα του Λεόν!

Στο 36′ ο Καστελλιανάκης απείλησε εκ νέου για τους γηπεδούχους με το πλασέ του να περνάει ελάχιστα άουτ.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Περαμαϊκός μείωσε σε 3-1 με τον Κουφουδάκη στο 45′ έπειτα από πάσα του Τσίνα με αποτέλεσμα το 3-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Ο Αλμυρός δεν επηρεάστηκε από το γκολ που δέχθηκε στο τέλος του πρώτου μέρους και αντέδρασε νωρίς στην επανάληψη καθώς μόλις στο 50′ με άψογο πλασέ του Λεόν έκανε το 4-1!

Η ομάδα του Γαζίου έφτασε και σε πέμπτο τέρμα με τον Αγαπάκη στο 69′ μετά από πάσα του Χαντί!

Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε στο 90′ με τον Ευθυμιάδη μετά από ασθενή απόκρουση του Χανιωτάκη στο σουτ του ποδοσφαιριστή του Περαμαϊκού!

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Κοντογιάννης (65′ Ρέγες), Παπαδομιχελάκης, Λεόν (74′ Τζαγκαράκης), Αγαπάκης, Καστελλιανάκης (65′ Σουρνάκης), Χαντί, Γιαλούσης (74′ Τσαγκαράκης Ζ.), Κοιλιάρας, Νγκουέμ (65′ Βουιδάσκης), Κέρη

Περαμαϊκός: Θεολόγης (89′ Χαμηλός), Κοντογιαννάτος, Βέση, Στεφανής, Χωματιανός, Τσίνα, Κουφουδάκης, Κόκας, Παπαθανασίου, Φιλιμέγκας (33′ λ.τρ. Κακάκιος)