Άλωσε το Καστέλι και έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα η Φαιστός!

Η Φαιστός έκανε επαγγελματική νίκη στο Καστέλι (0-2) και μπήκε πιο γερά από ποτέ στην διεκδίκηση του τίτλου στον 2ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Σκοράροντας μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, η Φαιστός έφυγε νικήτρια από το Καστέλι για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος και σε συνδυασμό την ήττα του Μοχού, από την Παλιανή, έφτασε την απόσταση στους τρεις βαθμούς και έβαλε φωτιά στην κορυφή.

Πολύ καλά στημένος ο Δωριέας στον αγωνιστικό χώρο από τον Λυκούργο Παπαδάκη, όμως η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη βρήκε τον τρόπο να διασπάσει την άμυνα του αντιπάλου της και να φτάσει στην πιο σημαντική νίκη της σεζόν μέχρι την επόμενη.

Στο 66′ ο Νικολιδάκης έκανε το 0-1 για τους Μεσαρίτες, με τον Αουϊντα και τον Πεχυνάκη λίγα λεπτά αργότερα να ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς αποτέλεσμα.

Μπαίνοντας στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, η Φαιστός εκμεταλλεύτηκε τα κενά της άμυνας του Δωριέα, που είχε ανεβάσει τις γραμμές του για να βρει την ισοφάριση και με τον Γιώργο Παπαδάκη διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στο Καστέλι, χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο

Δωριέας (Λυκούργος Παπαδάκης): Ζερβός, Χριστοδουλάκης, Νικολακάκης, Μαζίτζης, Βογιαντζάκης, Ανδριανάκης, Εργαζάκης, Μποΐνι, Αουΐντα, Τζιμπιμπάκης, Πεχυνάκης

Φαιστός (Γιάννης Νικολιδάκης): Σταυρουλάκης, Γρηγοράκης, Κιουμουρτζάκης, Σκαντζάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Δ., Νικολιδάκης Α., Παπαδάκης Σ., Καρταλιανάκης, Άλλα