Άνετη πρόκριση για την Τύλισο

Η Τύλισος δε συνάντησε προβλήματα και επικράτησε 0-6 του Πήγασου.

Οι «πράσινοι» δικαιολόγησαν τον τίτλο του φαβορί στο ματς, πήραν τη νίκη και συνεχίζουν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ. Οι γηπεδούχοι, τώρα, προσπάθησαν όσο μπορούσαν, αλλά δεν κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί.

Το συγκρότημα του Μιχάλη Ζουραράκη έβαλε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο τις… βάσεις για την πρόκριση. Ο Μπουρδάκης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους ο Μάτσα πέτυχε το 0-2.

Και στην επανάληψη οι νικητές ήταν ακόμη πιο δραστήριοι και έφτασαν στην επίτευξη τεσσάρων ακόμη τερμάτων, αφού από δύο γκολ έβαλαν οι Μανιούδης και Κέσκος.

Πήγασος: Χαλαμπαλάκης, Μαρκουλάκης (75’ Κετέογλου), Σφακιωτάκης (50’ Τσαγκαράκης), Ξυλούρης (75’ λ.τρ. Τριγώνης), Μανδελένης, Μπουμπάκης, Ζαμπετάκης, Σωμαράκης, Ρόσου, Πότσι, Σταυρακάκης (30’ λ.τρ. Γκίζας).

Τύλισος: Γιανναδάκης, Παπάζογλου, Μαματζάκης, Βρεττός, Μανιούδης, Μάτσα, Ν. Κοζορώνης, Δ. Κοζορώνης, Ταβουλαρέας, Καναβάκης, Μπουρδάκης.