Έκανε το καθήκον της και περιμένει η Ανάληψη!

Συνέχισε στις επιτυχίες και περιμένει ευχάριστα νέα από το Λίντο η Ανάληψη

Έκανε το καθήκον της η Ανάληψη στην έδρα του ΠΟΗ επικράτησε με σκορ 0-3 και πλέον περιμένει να δει εάν καταφέρει να μειώσει την απόσταση της από την κορυφή.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Καργιωτάκης Γ., Βλάχος και Κοκκινάκης, ενώ ο δεύτερος είχε και δοκάρι πριν το γκολ του.

Στο 14′ η Ανάληψη κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με σκόρερ τον Καργιωτάκη Γ. με εύστοχο τελείωμα!

Μέχρι την ανάπαυλα δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 75′ ο Βλάχος έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και αυτό αποδείχθηκε η προειδοποίηση καθώς λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 79′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ψιλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-2!

Το τελικό 0-3 σημείωσε με κοντινό πλασέ ο Κοκκινάκης.

ΠΟΗ: Τσαλαπατάκης, Γραμματικάκης, Χαϊντίνι, Σελαμάι, Μυζύρης, Τσαγκάρης, Κακουλάκης, Σταμπούλος, Λυραράκης, Τιγκίρης, Τζιρίτας

Ανάληψη: Σφύρλας, Κοζυράκης, Αργυρός, Περβολαράκης, Καργιωτάκης Εμ., Γκούρο, Κοκκινάκης, Καργιωτάκης Γ., Πρέντι, Γκούρο, Μουντράκης