Ένα πεντάλεπτο στην επανάληψη ήταν αρκετό για το ανώτερο Λίντο!

“Καθάρισε” στο δεύτερο μέρος το Λίντο

Με δύο γκολ στην επανάληψη το Λίντο επικράτησε με σκορ 2-0 των Νέων Αλμυρού.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν τα δύο γκολ με σκόρερ τους Δεσποτόπουλο και Παπάζογλου.

Στην έναρξη του παιχνιδιού οι Νέοι Αλμυρού είχαν δοκάρι μόλις στο 5′, η οποία ήταν και η μεγαλύτερη τους στιγμή στο ματς καθώς στην συνέχεια το Λίντο ήταν εκείνο που κυριάρχησε χωρίς όμως να πετύχει κάποιο τέρμα στο ημίχρονο με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι την ανάπαυλα.

Το Λίντο μέσα σε λίγα λεπτά στην επανάληψη βρήκε δύο τέρματα και πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης, που έμελλε να το βοηθήσει να φτάσει στο τέλος στο “καθαρό” τρίποντο.

Αρχικά ο Δεσποτόπουλος έκανε το 1-0 με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού και ο Παπάζογλου το 2-0 πέντε λεπτά αργότερα!

Στα εναπομείναντα λεπτά οι γηπεδούχοι έλεγξαν το ματς και κράτησαν το 2-0 μέχρι το τέλος πανηγυρίζοντας το τρίποντο.

Λίντο: Ντάγκινης, Αδαμάκης, Δεσποτόπουλος (75′ Προβιδάκης), Λούκα, Μουζουράκης (70′ Ζουραράκης), Παχυγιαννάκης (75′ Τριφίδης), Τζιράκης, Δασκαλάκης, Καρακωνσταντάκης, Παπάζογλου (75′ Ντάγκινης Δ.), Μαυρής

Νέοι Αλμυρού: Κουτρούνης, Γρινιεζάκης, Καλλιάρος, Καμαρίτης, Μουρτζάκης, Μαυρογιάννης, Παπαδάκης, Ρεμιδιανάκης, Στρατάκης, Σφακιανάκης. Πεδιαδιτάκης