Έξι γκολ αλλά κανένας νικητής στο φινάλε της σεζόν για Ζαρό και Παλιανή

Μισάωρο – φωτιά το τελευταίο του παιχνιδιού καθώς εκεί σημειώθηκαν και τα έξι τέρματα της αναμέτρησης

Στο μοναδικό αδιάφορο παιχνίδι της ημέρας Ζαρός και Παλιανή πέτυχαν γκολ και έδωσαν θέαμα στον κόσμο που τους παρακολούθησε με το τελικό αποτέλεσμα να είναι το “χορταστικό”, 3-3!

Μπορεί η πρώτη ώρα παιχνιδιού να μην είχε ούτε ένα τέρμα, όμως στο τελευταίο του κομμάτι έκρυβε έξι!

Αρχικά οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά δύο τερμάτων με δύο γκολ του Ξεκαρδάκη σε διάστημα δύο λεπτών, όμως η Παλιανή απάντησε με δύο γκολ δικά της μέσα σε τρία λεπτά (80′ – 82′) με τους Σαμωνάκη και Γκάγκα και έφερε το ματς στα ίσα!

Ο Ξεκαρδάκης ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ στο 85′ και έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ την ομάδα του, όμως τον τελευταίο λόγο τον είχε η Παλιανή, η οποία με γκολ του Καλομοίρη στις καθυστερήσεις έφτασε στο τελικό 3-3.

Ζαρός: Ρωμανάκης, Αλμπαντάκης, Καπετανάκης, Λεμονάκης, Σαριδάκης Κ., Γιατρομανωλάκης, Λυκούδης, Παπαδοβασιλάκης, Καρούζος, Ξεκαρδάκης, Σαριδάκης Ν.

Παλιανή: Ζαϊμάκης, Μαστραντωνάκης, Καστιγάκης, Οικονομάκης Γ., Κοσμαδάκης, Μπηνιχάκης, Οικονομάκης Κ., Σαμωνάκης, Σπινθουράκης, Τζερνιάς, Καλομοίρης