Ήττα στη Ραφήνα για τον ΑΟΑΝ με 2-0 από την πρωτοπόρο Θύελλα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε την Κυριακή το μεσημέρι στη Ραφήνα από την τοπική Θύελλα ο ΑΟΑΝ στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής

Στα πρώτα λεπτά το ματς ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες με την πρώτη ευκαιρία να έρχεται στο 17΄για τους γηπεδούχους με το κοντινό σουτ του Χίσο που πέρασε άουτ

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο ΑΟΑΝ απάντησε με το σουτ του Φουκαράκη από το ύψος της περιοχής που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κούμης

Ακολούθησε στο 28΄μια ακόμη καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε σουτ του Χίσο που έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαγκιόζης, για να λήξει το ημίχρονο ισόπαλο 0-0

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Θύελλα κατάφερε στο 51΄να ανοίξει το σκορ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Χίσο αριστερά από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στο δεξί γάμα του Γιαγκιόζη

Στην επόμενη καλή φάση στο ματς ήρθε και το 2-0 για τους γηπεδούχους όταν μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Γκούμα έπιασε την κεφαλιά ο Χισο και ο Παντελίδης απο κοντά σημείωσε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του

Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή μέχρι το τέλος του ματς με την Θύελλα να φτάνει κοντά στο 3-0 στο 80΄μετά απο εκτέλεση φάουλ του Γκούμα που έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαγκιόζης , και τον ΑΟΑΝ στο 85΄να έχει διπλή χαμένη ευκαιρία για να μειώσει σε 2-1 με τους Μηνά και Χύσι, με το 2-0 να παραμένει μέχρι τέλους

Θύελλα Ραφήνας: Kουμής, Νάκας, Φύτρος, Γεωργόπουλος, Γούλας, Μαρτίνος, Παντελίδης -74΄Αράπης, Δημητρίου, Χίσο- 88΄Σαντίκου, Τόσκα, Γκούμας – 88΄Σουλτανίδης

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Τσανάϊ, Πιθαρούλης, Δολαψάκης, Φουκαράκης, Χύσι, Μελισσόπουλος, Μηνάς, Ζέλιος, Πλουσής- 70΄Κότσις, Λίτσκας – 30 λτ Μποτέ