Πήρε το ντέρμπι και αγκαλιάζει πρωτάθλημα και άνοδο η Τύλισος!

Η Τύλισος με μεγάλη εμφάνιση στο Λίντο, πήρε τη νίκη μισό πρωτάθλημα επί της Αγίας Βαρβάρας με 1-4 για την 23η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Το πιο αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και ανόδου στην Α1 ΕΠΣΗ, έκανε η ομάδα του Μιχάλη Ζουραράκη επικρατώντας με 4-1 εκτός έδρας της επίσης διεκδικήτριας του τίτλου Αγίας Βαρβάρας.

Η Τύλισος κυριάρχησε στον αγωνιστικό, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο και έκανε τα πράγματα εύκολα για εκείνη στο 77′ με τον Παγκαλάκη να γράφει το 3-0.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μιχελουδάκης στο 15ο λεπτό, για να έρθει ο Ευριπίδου να γράψει το 2-0 στο 27′.

Με το σκορ αυτό πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με την Τύλισο να έχει σαφές προβάδισμα νίκης από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Η ομάδα του Μαλεβιζίου έκανε τυπική διαδικασία το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, αφού ο Παγκαλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 77′ στο 3-0,

Το μόνο που κατάφερε η Αγία Βαρβάρα, ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με σκόρερ τον Σαϊτάκη, ο οποίος διαμόρφωσε το  1-3

Το τελικό 1-4 έγινε με τον Ευριπίδου ο οποίος πέτυχε 3 τέρματα.

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης, Ανδρικάκης, Σκουλάς, Σιαπλαούρας, Μαρης,Καλαιτζάκης, Γιαλλιτάκης, Κουκλιδης, Σόρρα, Χασουράκης, Χατζηγεωργίου

Τυλισος: Τσάχακης, Μαματζάκης,Ευριπίδου , Αργυρούδης ,Σαμαριτάκης, Παγκαλάκης, Βανγκέλι, Μάτσας, Αμαραντίδης, Μανιούδης,Μιχελουδάκης