“Καθάρισε” στην επανάληψη η ΑΕΚατσαμπά!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΚατσαμπά στο πρωτάθλημα

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ΑΕΚατσαμπά στο πρωτάθλημα κόντρα στον Ποσειδώνα με σκορ 2-0 μετά από δύο τέρματα που σημείωσε στο δεύτερο μέρος και μάλιστα μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών με σκόρερ τους Δάσκο και Μπετεινάκη.

Το πρώτο μέρος δεν είχε κάποιο τέρμα παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων και έτσι το αποτέλεσμα της ανάπαυλας ήταν το 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν περισσότερο το γκολ και μάλιστα βρήκαν δύο σε μικρό χρονικό διάστημα!

Ο Δάσκος ήταν ο παίκτης που έβαλε μπροστά την ομάδα του Κατσαμπά στο 65′!

Ο Μπετεινάκης είναι εκείνος που έκανε δύο τα τέρματα της ΑΕΚατσαμπά λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 75′ και ουσιαστικά έβαλε τις βάσεις για την νίκη της γηπεδούχου ομάδας!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος και την ομάδα του Κατσαμπά να κάνει την δεύτερη συνεχόμενη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα μετά το πέρασμα από την Τύλισο την προηγούμενη αγωνιστική.

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Ντελία, Κονιδάκης, Μπέγκα, Μπετεινάκης, Δάσκος, Μαυρουδής, Ζηρδέλης, Φρόκου, Τάγγινης, Κατσαβούνης

Ποσειδώνας: Μπελενιώτης, Μαυράκης, Κουρλετάκης, Λαμπράκης, Ντελάκης, Σαϊτάκης, Ασλαματζίδης, Λαδομένος, Τζωρμπατζάκης, Σωμαράκης, Αποστολάκης