Δεν “Χ”άρηκε κανείς στις Μοίρες

Σβηστό παιχνίδι από άποψη γκολ στις Μοίρες

Εν αντιθέσει με τα περισσότερα σημερινά παιχνίδια που είχαν τέρματα Μοίρες και ΑΕΚατσαμπά κόλλησαν στο μηδέν με αποτέλεσμα να μην υπάρχει νικητής στην μεταξύ τους μονομαχία.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς άνηκε στους γηπεδούχους με τον Γκίνι να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι μόλις στο 5′!

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Ντελία απάντησε στις ευκαιρίες για την ΑΕΚατσαμπά, όμως το σουτ του σταμάτησε πάνω στον Δανδάλη.

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Νικολάου απείλησε αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά μετά από ασταθή επέμβαση του Δανδάλη με αποτέλεσμα να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με την ορμή του τέλους του πρώτου μέρους απείλησαν εκ νέου στο 55′ με τον Κοζορώνη, όμως ο τερματοφύλακας των Μοιρών ήταν και πάλι εκεί για να αποσοβήσει τον κίνδυνο.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πήγαν να πάρουν το ματς σε δύο περιπτώσεις, όμως και στο τετ-α-τετ του Ντιαμπί αλλά και στο φάουλ του Ιερωνυμάκη ο Σπανός ήταν εκεί και δεν άφησε να παραβιαστεί η εστία του με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες να μοιραστούν βαθμούς και εντυπώσεις.

Μοίρες: Δανδάλης, Ιερωνυμάκης, Παπαδομανωλάκης, Πολυμερίδης, Φανουράκης, Πολυχρονάκης, Σκαπερδάς, Τραορέ, Τσακάνι, Γκίνι, Ντιαμπί

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Καραφωτιάς, Μουρτζάκης, Νικολάου Π., Ντελία, Ένο, Κάββαλος, Ντάγκινης, Κοζορώνης, Νικολάου Χ., Φρόκου