Επίδειξη δύναμης από τον Αλμυρό, 7-2 την ΑΕ Μοσχάτου!

Ένας Αλμυρός να… τον πιείς στο ποτήρι εμφανίστηκε σήμερα στο Γάζι, με τους παίκτες του Μανώλη Παπαματθαιάκη να συντρίβουν με 7-2 την ΑΕ Μοσχάτου για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής!

Καταιγιστικός ο Αλμυρός στο πρώτο ημίχρονο, με τους «Οράνιε» να έχουν κάνει το 4-0 μέχρι το 22’, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ΑΕ Μοσχάτου.

Σε εξαιρετική μέρα ο Αουρέλ Γκέτσι για τους γηπεδούχους, ο οποίος σκόραρε χατ-τρικ σε 31 λεπτά, κλειδώνοντας από το πρώτο μέρος την τρίτη νίκη του Αλμυρού στο πρωτάθλημα, ενώ είχε συμπρωταγωνιστές τους Νίκο Κατσικοκέρη και Μιχάλη Φραγκουλάκη, οι οποίοι σκόραραν από 2 γκολ έκαστος!

Το ματς:

1’ Το παιχνίδι στο Γάζι ξεκίνησε!

4’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Εξαιρετική σέντρα Αγαπάκη, κεφαλιά του Κατσικοκέρη και 1-0!

9’ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Αγαπάκης κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεση ο Φραγκουλάκης και ευστόχησε!

14’ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Σουτ του Φραγκουλάκη, στην πορεία της μπάλας ο Αουρέλ Γκέτσι ο οποίος την στέλνει στα δίχτυα για το 3-0!

22’ 4-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΑΖΙ! Δεύτερο γκολ για τον Γκέτσι στο παιχνίδι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Λεόν και έκανε το 4-0!

23’ Σουτ του Κουτσούμπα, στην αγκαλιά του Χανιωτάκη.

28’ Ψιλοκρεμαστό του Κουτσούμπα, λίγο άουτ η μπάλα.

30’ Κόρνερ Πασαλίδη, κεφαλιά Ανδρίκου, λίγο άουτ

45’ ΧΑΤ- ΤΡΙΚ ΓΚΕΤΣΙ ΚΑΙ 5-0 Ο ΑΛΜΥΡΟΣ! Ο Ντιονίσιο έκανε την ασίστ, με τον Γκέτσι να πιάνει δυνατό σουτ εντός περιοχής και να κάνει το 5-0!

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Γάζι!

48’ Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος, με το συρτό σουτ του Λεόν να περνάει άουτ.

67’ ΓΚΟΛ για το Μοσχάτο! Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τον Πασαλίδη, έπειτα από ασίστ Ψυχογιού

68’ 6-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Από πάσα του Αντωνίου, σουτ Φραγκουλάκη και στα δίχτυα!

74’ Πλασάρει από θέση τετ-α-τετ ο Νιζάμης, σώζουν στην γραμμή οι αμυντικοί του Αλμυρού!

78’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟ! Φάουλ του Χαλβατζίου, σουτ του Ανδρίκου και μειώνουν στο σκορ οι φιλοξενούμενοι

83’ 7-2 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Σέντρα Φραγκουλάκη, κεφαλιά Κατσικοκέρη και στα δίχτυα!

85’ Τετ-α-τετ ο Νιζάμης, πάνω από το οριζόντιο η μπάλα

90’ χαμένη ευκαιρία με τον Βουϊδάσκη για τον Αλμυρό, άουτ η μπάλα

90+2′ Λήξη αναμέτρησης, 7-2 το τελικό σκορ!

Αλμυρός (Μ. Παπαματθαιάκης): Χανιωτάκης  (75’ Θεοδωρακόπουλος), Ντιονίσιο, Πατινιώτης (75’ Τζαγκαράκης), Νικολάου, Παγώνης, Φραγκουλάκης, Ενγκουέμ, Αγαπάκης (65΄ Βουϊδάσκης), Πιερτζάκομι, Γκέτσι (65’ Αντωνίου), Κατσικοκέρης

ΑΕ Μοσχάτου (Σ. Βενάκης): Σταματόπουλος, Σταύρου, Σιμονιάν, Τζωρτζάτος (29’ Γκόγκα), Ανδρικός, Πουρσανίδης, Χαλβατζίου, Τζέλη (29’ Νιζέμης), Ψυχογιός, Πασαλίδης, Κουτσούμπας