Δεν «Χ»άρηκε κανείς στην μονομαχία του Γαζίου!

Σε μία δυναμική αναμέτρηση στο γήπεδο του Γαζίου, Αλμυρός και Κερατσίνι μοιράστηκαν από ένα βαθμό για την 20η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής!

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τον Κατσικοκέρη να ανοίγει το σκορ στο 2ο λεπτό και τον Χαρίτο να ισοφαρίζει με μία «οβίδα» στο 36′, διαμορφώνοντας και το σκορ που έμελλε να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Καλός ρυθμός στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, όπως και στο δεύτερο ημίχρονο, με την διαφορά να είναι ότι οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν άλλο τέρμα, καθώς το παιχνίδι έγινε αρκετά δυνατό, με πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Έτσι, μάταια έμειναν στο 1-1, με καμία από τις δύο ομάδες να μην είναι ευχαριστημένη, καθώς παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το ματς:

1’ Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Γάζι!

2’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Αλμυρό! Σέντρα Πατινιώτη από αριστερά, εξαιρετικό κατέβασμα και εκτέλεση από τον Κατσικοκέρη για το 1-0! Ιδανικό ξεκίνημα!

4’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού, δεν ανησύχησε ο Χανιωτάκης

9’ Σουτ του Ντουνιά, μπλοκάρει ο Χανιωτάκης

13’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμυρό, με τον Καπούταγλη να νικάει τον Κατσικοκέρη σε σουτ εξ’ επαφής από την μικρή περιοχή!

29’ Σουτ του Χαρίτου από πολύ κοντά, σωτήρια ο Ξενοκτιστάκης βάζει το κορμί του και σταματάει την βέβαια παραβίαση της εστίας!

36’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για το Κερατσίνι! Φοβερό σουτ του Χαρίτου με το αριστερό εκτός περιοχής, η μπάλα στο απέναντι γάμα και 1-1!

45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46’ Ξεκινήσε το δεύτερο μέρος!

47’ Σουτ του Μπάνβο από κοντά, διώχνει ο Καπούταγλης!

54’ Πολύ καλό σουτ από τον Ενγκουέμ στον αέρα, η μπάλα περνάει λίγο άουτ!

62’ Ξαφνικό σουτ του Μουκίδη, μπλοκάρει ο Χανιωτάκης

71’ Καλό σουτ του Μουκίδη, μπλοκάρει με δυσκολία ο Χανιωτάκης

81’ Σουτ του Ντούνια από καλό σημείο, περνάει πολύ άουτ η μπάλα!

86’ Σε πλεονεκτική θέση ο Νικολακάκης, στέλνει την μπάλα άουτ!

90’ Κερδίζει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο ο Αλμυρός με τον Μπανβό, κακή εκτέλεση από τον Ξενοκτιστάκη!

90’ Κόκκινη στον Νταγκουνάκη για την προαναφερθείσα φάση, μένει με 10 το Κερατσίνι!

93’ Λήξη στο ματς, 1-1 στο Γάζι!

Αλμυρός (Μ. Σουτζής): Χανιωτάκης, Μπέριος (31’ λ.τ. Βουϊδάσκης), Θεοδωράκης, Αγαπάκης, Ξενοκτιστάκης, Πατινιώτης, Φυτόπουλος (64’ Χαϊντίνι), Μπάνβο, Φραγκουλάκης (75’ Φραγκουλάκης), Ενγκουεμ, Κατσικοκέρης

Κερατσίνι (Π. Κωνσταντακόπουλος): Καπούταγλης, Πάππος, Νταγκουνάκης, Δούμουρας, Σουβάτζογλου, Βύρης (73’ Μαχμουτάι), Χαρίτος, Κόκκας (59’ Μουκίδης), Ντούνιας,Μενδρινός, Ρόγιας (73’ Καλαμβόκης)