Αντέδρασε η Επισκοπή και πήρε ισοπαλία από τον Ηλυσιακό (2-2)

Με το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποδράσει από του Ζωγράφου η Επισκοπή, που φιλοξενήθηκε από τον Ηλυσιακό, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, όμως κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να ισοφαρίσει σε 2-2 μέσα σε τέσσερα λεπτά!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55′ με τον Λέκκα που πέρασε στο ημίχρονο ως αλλαγή και πέντε λεπτά αργότερα ο Καραγιάννης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 68′ ήρθε η απάντηση από την Επισκοπή με σουτ του Μπάρο ενώ τέσσερα λεπτά ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια!
Στο 75′ ο Χαρίτος είχε δοκάρι για τον Ηλυσιακό ενώ ο ίδιος παίκτης στο 88′ σημάδεψε ξανά τη δοκό του Λαδιά!

Έτσι, το 2-2 έμεινε ως το τέλος και η Επισκοπή πλέον στρέφει το ενδιαφέρον της στο ντέρμπι με τον ΑΟΑΝ.
Στην αντίπερα όχθη ο Ηλυσιακός την ερχόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στο Ηράκλειο για το ματς με τον Αλμυρό.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Λέτσο, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Σουβατζόγλου, Ταχιράι, Καραγιάννης (77′ Βρυώνης), Παρασκευόπουλος, Χαρίτος, Καλός (46′ Κράσι), Τσέργας, Μακρίδης (46′ Λέκκα)

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιώργος Κόλτζος): Λαδιάς, Χάιδος, Πάτας, Κεφαλάς, Μεριέμογλου, Συμεωνίδης, Λέκα, Μεσσήνης, Κάμερον, Μέτα, Μπάρο