Ανώτερη και νικήτρια η Ανάληψη – Πήρε το τρίποντο και ανέβηκε στην κορυφή!

Κυριάρχησε και πάτησε κορυφή η Ανάληψη

Σε ένα παιχνίδι όπου η Ανάληψη κυριάρχησε κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας, έστω και προσωρινά, μετά το 3-0 επί των Νέων Αλμυρού.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βλάχο στο 10′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοκκινάκη!

Στην συνέχεια παρά τις χαμένες ευκαιρίες της Ανάληψης άλλο γκολ δεν είδαμε στο πρώτο μέρος και το 1-0 έμεινε ως σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ με το… καλημέρα καθώς στο 46′ ο Αργυρός έκοψε στον Ρογκέστ και εκείνος με διπλή προσπάθεια έκανε το 2-0!

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 70′ ο Κοκκινάκης με τους γηπεδούχους να έχουν και τρία δοκάρια στο ματς με τους Γκούρο Μ., Κοκκινάκη και Βλάχο.

Ανάληψη: Μουντράκης, Περβολαράκης, Καργιωτάκης Μ. (80′ Αλεξίου), Αργυρός (46′ Σπανάκης), Κοζυράκης, Γκούρο Λ., Κοκκινάκης, Γκούρο Μ., Ρογκέστ, Καργιωτάκης Γ. (46′ Μουντράκης Γ.), Βλάχος (70′ Θεοδωράκης)

Νέοι Αλμυρού: Παρασύρης, Γρινιεζάκης, Στρατάκης, Σταυρουλάκης, Καλλιάρος, Πεδιαδιτάκης, Τσικανδυλάκης, Μαυρογιάννης, Παπαδάκης, Παπαδάκης Ν., Ρεμυδιανάκης