Με… buzzer beater το πρώτο τρίποντο για τον ΑΟΑΝ!

Σπουδαίο τρίποντο με γκολ στην τελευταία φάση για τον ΑΟΑΝ

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του την φετινή σεζόν στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ο ΑΟΑΝ επικρατώντας με σκορ 1-0 της Θύελλας Ραφήνας χάρις σε γκολ του Μελισσόπουλου στην τελευταία φάση του παιχνιδιού!

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί, όμως στην επανάληψη η ομάδα του Αγίου Νικολάου πήρε τα ηνία και ευτύχησε να βρει το “χρυσό” γκολ στο φινάλε!

Στην έναρξη είδαμε την Θύελλα Ραφήνας πιο κινητική, όμως η πρώτη καλή στιγμή ήρθε για τον ΑΟΑΝ με τον Μηνά το σουτ του οποίου όμως απομάκρυνε ο Μαντζώρος στο 9′.

Μέχρι το μισάωρο δεν είδαμε κάτι άλλο αξιόλογο με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο.

Μέσα σε ένα τρίλεπτο, όμως, 32-35 οι φιλοξενούμενοι απείλησαν σε δύο περιπτώσεις αναγκάζοντας σε ισάριθμες επεμβάσεις τον Γιαγκιόζη.

Αρχικά ο Παντελίδης και στην συνέχεια ο Γκούμας απείλησαν με σουτ αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων διατήρησε το 0-0.

Στο 42′ ο Δημητρίου απείλησε για ακόμη μία φορά για τους φιλοξενούμενους, όμως το σουτ του εντός περιοχής, πέρασε ελάχιστα έξω!

Στο επόμενο λεπτό ο Μηνάς εκτέλεσε ένα κόρνερ με τον Χυσι να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει άουτ με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο ΑΟΑΝ μπήκε πιο δυνατά και απείλησε μόλις στο 47′ με τον Τσανάι να σουτάρει και τον Πρύφτη να απομακρύνει δύσκολα την μπάλα.

Δέκα λεπτά αργότερα απείλησε ο Μελισσόπουλος με γυριστό σουτ, όμως και πάλι ο Πρίφτης ήταν εκεί και μπλόκαρε την μπάλα.

Αυτή ήταν και η τελευταία αξιόλογη φάση μέχρι το τέλος και έτσι όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν από ένα βαθμό.

Όμως ο Μελισσόπουλος είχε άλλη άποψη και με γκολ του στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη σπουδαία νίκη στον ΑΟΑΝ με σκορ 1-0!

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης (63′ Μποτέ), Πλουσής, Χύσι, Τσανάι, Φουκαράκης, Ζέλιος (63′ Γωνιωτάκης), Κίτος (73′ Λάμπρου), Μηνάς, Μπαράτα (73′ Νοκάι), Μελισσόπουλος

Θύελλα Ραφήνας: Πρύφτης, Φύτρος, Μαντζώρος, Ντόσκας, Γούλας, Μαρτίνος, Παντελίδης (64′ Μαργέτης), Δημητρίου, Χίσο, Τόσκα, Γκούμας (80′ Σουλτανίδης)