ΑΟΑΝ-Φωστήρας 1-1: O «Χ»ριστόπουλος έκρινε το παιχνίδι στον Άγιο Νικόλαο

Παρότι προηγήθηκε και φαινόταν να το ελέγχει ο ΑΟΑΝ δεν κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο» στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Φωστήρα, παίρνοντας μόνο έναν βαθμό με το τελικό 1-1, ενώ το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από έναν πρώην παίκτη της ομάδας του Αγίου Νικολάου!

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού φαινόταν να είναι πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι κάνοντας την πρώτη τελική στο ματς στο 20ο λεπτό με τον Χριστόπουλο όμως το σουτ έφυγε ψηλά άουτ. Στο 26′ ο Χύσι έπιασε ένα δυνατό σουτ αλλά και αυτό ήταν άστοχο. Στο 30′ ο Φουκαράκης θα κερδίσει πέναλτι από τον Λαζαρίδη, με τον Μηνά να αναλαμβάνει την εκτέλεση και φυσικά ευστόχησε κάνοντας το 1-0 για τους Αγιονικολιώτες.

Στο 34′ η Λασιθιώτικη ομάδα καρδιοχτύπησε καθώς ο Φωστήρας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Φέκκα από τον Δολαψάκη, Ο Φέκκας έστησε την μπάλα στην άσπρη βούλα, εκτέλεσε, με τον Γιαγκιόζη όμως να αποκρούει και να κρατάει το 1-0 υπέρ του ΑΟΑΝ.

Στην επανάληψη ο Χριστόπουλος απείλησε με εκτέλεση φάουλ στο 67′ με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί παραθυράκι, ενώ στο 80′ πάλι με φάουλ κατάφερε αυτή τη φορά να σκοράρει και να γράψει το τελικό 1-1, πληγώνοντας την πρώην ομάδα του.

Στο 89′ παραλίγο ο ΑΟΑΝ να πετύχει το γκολ της νίκης με τον Μηνά να μην μπορεί να νικήσει τον Φυλακτό με απευθείας φάουλ

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Φουκαράκης, Γωνιωτάκης, Κίτος, Πλουσής (49′ Νοκάι), Σέχου (69′ Αλεξάκης), Μελισσόπουλος, Μηνάς, Τσανάι, Χύσι

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Φυλακτός, Τσουβαλτσίδης, Παρασκευόπουλος, Ξενοπανάγος, Πεχλιβανίδης, Θεοδωρίδης, Χριστόπουλος, Πινιώτης (62′ Σταμάτης), Λαζαρίδης, Φέκκας, Νταούλια