“Απέδρασαν” με το διπλό από τις Ασίτες με Γιακουμάκη τα Δειλινά!

Νίκη μετά από αρκετό καιρό για τα Δειλινά

Την χαρά της νίκης έπειτα από σχεδόν δύο μήνες πανηγύρισαν τα Δειλινά, τα οποία επικράτησαν με σκορ 0-1 των Ασιτών, όπως ακριβώς έκαναν στο ίδιο γήπεδο και στην τελευταία τους χρονικά νίκη στις 18/2!

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Γιακουμάκης στο πρώτο ημίχρονο και χάρισε το τρίποντο, που έφερε την ομάδα του πάνω από τους σημερινούς τους αντιπάλους και στην 4αδα σε ισοβαθμία με τον Αετό Ανωγείων.

Στο 18′ τα Δειλινά κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Γιακουμάκη με σουτ εντός περιοχής και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 0-1.

Στην επανάληψη διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ και κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο.

Ασίτες: Φουντουλάκης, Παρασύρης Γ., Παρασύρης Ε., Μανωλιτσάκης, Ρουμπάκης, Λιανδράκης, Περογαμβράκης, Τριανταφύλλου, Κοπιδάκης, Σαβουιδάκης, Σφακιανάκης

Δειλινά: Αγγελιδάκης, Χεράκης, Κουναλάκης, Μυρωδιάς, Σιαπλαούρας, Καλαφάτης, Χριστοδουλάκης, Δρακωνάκης, Ψωμάς, Χριστοφής, Γιακουμάκης