Ασίτες – Παλιανή 1-1: Αρκέστηκαν στον βαθμό

Ασίτες και Παλιανή αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι δύο ομάδες δεν έθελξαν με το παιχνίδι τους στον αγωνιστικό χώρο, βρήκαν από ένα γκολ στις λιγοστές προσπάθειες τους και μοιράστηκαν από ένα βαθμό για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Παλιανή ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Παντελίδη στο 25′.

Λίγα λεπτά αργότερα οι Ασίτες ισοφάρισαν με τον Σφακιανάκη να πασάρει στον Κώστα Ρουμπάκη που με πλασέ έγραψε το 1-1.

Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα, αφού τόσο οι γηπεδούχοι με τους Σφακιανάκη και Κάτελα στο πρώτο ημίχρονο αλλά και οι φιλοξενούμενοι με τους Αγγελάκη, Ζαϊμάκη και Κοσμαδάκη να κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ.

Ασίτες (Δημήτρης Χωματάς): Φουντουλάκης, Παρασύρης, Μουντράκης, Κάββαλος (60΄ Λιανδράκης), Πλουμής, Ρουμπάκης Κ., Κάτελας, Μανωλιτσάκης, Κοπιδάκης Ζ. (82′ Κοπιδάκης Γ.), Σφακιανάκης (82′ Μηναδάκης), Τριανταφύλλου

Παλιανή (Στάθης Κορνάρος): Καράλης, Αργυρούδης, Σπινθουράκης, Σποινθουράκης Σ., Φουντουλάκης, Φουντουλάκης Σ., Παντελίδης (60′ Αγγελάκης), Μανιαδάκης, Κουντούρης, Βιτσαράς, Φραγκιαδάκης (60′ Ζαϊμάκης)