Με “χρυσή” αλλαγή τον Κώτση πέρασε από τις Ασίτες ο Ρωμανός!

Πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή και χάρισε το διπλό στον Ρωμανό ο Κώτση

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Ρωμανό στην έδρα των Ασιτών με σκορ 1-2 χάρις σε γκολ του Κώτση στο 90′!

Η ομάδα της Ελιάς είχε προηγηθεί στο πρώτο μέρος με τον Κρανιωτάκη, ισοφαρίστηκε προσωρινά από τον Κοτζαδάκη, όμως ήταν εκείνη που πανηγύρισε στο τέλος με τον Κώτση να βάζει το γκολ της νίκης στο φινάλε της αναμέτρησης.

Στο 12′ ο Ρωμανός άνοιξε το σκορ με τον Κρανιωτάκη μετά από προσπάθεια του Μύρου Γιακουμάκη!

Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου καθώς στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι όσο αφορά το αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Κοτζαδάκη στο 70′, όμως η ομάδα της Ελιάς δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με τον Κώτση που πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή βρήκε το 1-2 στο 90′ πανηγυρίζοντας μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο τέλος.

Ασίτες: Χαραλαμπάκης, Λαδιανός, Μανωλιτσάκης, Κάββαλος,Λαμπράκης, Ρουμπάκης Κ., Ρουμπάκης Ε., Κοτζαδάκης, Κοπιδάκης, Σταματάκης, Γκεγκόλι

Ρωμανός: Σαβουιδάκης, Παρτάλης, Μπαλάφας, Κουκάκης, Μαυρομάτης, Τσιμινικάκης, Γιακουμάκης, Ζαμίδης, Μόντι, Λαζανάκης, Κρανιωτάκης (80΄Κώτσης)