Τέταρτη συνεχόμενη νίκη και στο -1 από την κορυφή η Αγία Βαρβάρα!

Μία ακόμη νίκη και μία ανάσα από την Τύλισο η Αγία Βαρβάρα

Πήρε ένα ακόμη τρίποντο το τέταρτο στη σειρά και έφτασε απόσταση αναπνοής από την κορυφή και την Τύλισο η Αγία Βαρβάρα.

Μετά από ένα παιχνίδι με τέσσερα δοκάρια και δύο γκολ, χαρούμενοι έφυγαν οι γηπεδούχοι από το γήπεδο με το τελικό 2-0!

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι τα είχαν βάλει με τα δοκάρια καθώς σε τρεις περιπτώσεις τα σημάδεψαν!

Μαρής, Χασουράκης και Γιαλιτάκης λοιπόν δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα αλλά δοκάρια και έτσι το 0-0 έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η λύση δόθηκε από τον Χατζηγεωργίου στο 67′, ο οποίος έβαλε μπροστά την ομάδα του και έλυσε τον… δεσμό των γκολ!

Λίγο έλειψε βέβαια να έρθει η απάντηση από τον Βιολάκη για την Ομόνοια, ο οποίος με την σειρά του σημάδεψε και εκείνος το δοκάρι!

Τελικά οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα στο 85′ με τον Χασουράκη και κλείδωσαν το τρίποντο καθώς μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι και το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης, Ανδρικάκης, Δουκιαντζάκης, Μαρής, Παπαδομιχελάκης, Φωτάκης, Καλαϊτζάκης, Σόρα, Χασουράκης, Γιαλυτάκης, Χατζηγεωργίου

Ομόνοια Καλλιθέας: Καλογεράκης, Δασκαλάκης, Μπαφάκης, Σταυράτης, Γεωργαλής, Παπαδάκης, Παπαδογιωργάκης, Βιολάκης, Γουρλάς, Μπαντούνας, Χριστοδουλάκης