Βαριά ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ από τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Τραχώνων για την 4η αγωνιστική της 1ης φάσης του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με τον Γεωργουλάκη, ενώ οι προσπάθειες των Πατηράκη στο 16′ και Τσερεβελάκη στο 38′ δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ, με το 1-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 55′ ο Τσάταλι νίκησε τον Κότσι διπλασιάζοντας τα γκολ των γηπεδούχων.

Στο 62′  ο ΟΦΗ  κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Τσερεβελάκης, όμως ο Ντέλλας επενέβη σωτήρια διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Στο 71′ ο Τσέλιος έκανε το 3-0 για τον Παναθηναϊκό, ενώ λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Τσελεγγίδη, χάνοντας μια ακόμη σημαντική ευκαιρία.

Με τους Τσέλιο (90′) και Γεωργουλάκη (90+1′) να χρίζονται ξανά σκορερς, διαμορφώθηκε το τελικό 5-0.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Βιδιαδάκης, Μπλίντο, Κωνσταντακόπουλος, Νοικοκυράκης (75′ Νινιράκης), Ντάγια (67′ Πορτοκαλλίδης), Τακάκης, Τσερεβελάκης, Γκιαουράκης (75′ Τσελεγγίδης), Πατηράκης (67′ Παντερής), Κοζανίδης (46′ Μπεϊνάς).