“Βαριά” ήττα στην Νέα Σμύρνη για τον ΠΟΑ

Δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικός στην Νέα Σμύρνη ο ΠΟΑ

Πραγματοποιώντας μια πολύ κακή εμφάνιση ο ΠΟΑ γνώρισε την ήττα με… κάτω τα χέρια από τον Πανιώνιο με σκορ 5-0.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης πατούσε πολύ καλύτερα από την αρχή του ματς και σκόραρε τα τέσσερα τέρματα της στο πρώτο μέρος!

Ο ΠΟΑ από την πλευρά του έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό και δεν έχει κάτι να κρατήσει από αυτή την άσχημη ημέρα.

Στο 17′ είδαμε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Πανιώνιο με τον Αρναρέλλη να γεμίζει από δεξιά, τον Μπουρλάκη να βρίσκει την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι αφύλακτος αλλά η μπάλα έφυγε έξω από το κακό τελείωμα του.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό και πάλι ο Μπουρλάκης φάνηκε απειλητικός με το τελείωμα του αυτή την φορά να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Αμπατζή!

Τελικά στην τρίτη καλή στιγμή του παιχνιδιού για τον Πανιώνιο ήρθε το 1-0 με άψογο τελείωμα του Μπουρλάκη στην τρίτη του και… φαρμακερή στο 20′!

Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα ο Γροντής με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων!

Στο 28′ και ο Ιγνατίδης σκόραρε και έκανε το 3-0 για τον Πανιώνιο!

Ο Ιγνατίδης σκόραρε εκ νέου τέσσερα λεπτά αργότερα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0 μόλις στο 32′, ενώ στο επόμενο λεπτό παραλίγο και ο Μπουρλάκης να κάνει δύο τα τέρματα του αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 4-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Ιγνατίδης είχε την ευκαιρία να κάνει χατ-τρικ αλλά το τελείωμα του από το ύψος του πέναλτι πέρασε εκτός!

Με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Πανιώνιος έκανε το 5-0 με τον Μπουρλάκη με κεφαλιά!

Στο 67′ ο Αρναρέλλης βγήκε απέναντι στον Αμπατζή, με τον τελευταίο να βγαίνει νικητής και να κρατάει το 5-0.

Ο ΠΟΑ σκόραρε πέντε λεπτά αργότερα με τον Μέμο, όμως το γκολ του δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Πανιώνιος τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες από το 85′ και μετά καθώς ο Διονέλλης τραυματίστηκε και αφού είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές δεν μπορούσε κάποιος να μπει στην θέση του.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 5-0 να είναι το τελικό σκορ.

Πανιώνιος: Παχατούρας, Ξυγκόρος (68′ Παπαχαραλάμπους), Διονέλης, Ζούλιας (46′ Τσιμιδόπουλος), Ποτουρίδης, Μπρέγκου, Στούπης, Γροντής (46′ Φερεκίδης), Μπουρλάκης, Αρναρέλλης, Ιγνατίδης (59′ Γεμιστός)

ΠΟΑ: Αμπατζής, Νάτος (68′ Μπέης), Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Ψαράς, Μέμος, Χατζηανδρέου, Παχής, Νύκταρης (59′ Σκουλάς), Χαρίτος, Αργκιλέσι