Επιστροφή στα τρίποντα με Ντίσα για τον Εργοτέλη!

Οι “κιτρινόμαυροι” κατάφεραν με το γκολ του Ντίσα στο 88′ να πανηγυρίσουν μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη

Μεγάλο διπλό για τον Εργοτέλη με σκορ 1-2 στην έδρα της Βόνης χάρις σε γκολ του Ντίσα στο 88′!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με τον Κουτάντο στο 55′, η Βόνη απάντησε με τον Ζερβάκη στο 80′, όμως αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει κάτι από την αναμέτρηση καθώς ο Ντίσα στο 88′ έκανε το τελικό 1-2!

Η μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους άνηκε στον Εργοτέλη με τον Ντίσα να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Λάμπρου στο 28′!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, στο 55′, ο Κουτάντος έβαλε μπροστά τον Εργοτέλη μετά από όμορφη προσωπική ενέργεια του Σαμπραβολάκη και πάσα πάρε – βάλε στον σκόρερ!

Στο 80′ ο Ζερβάκης έκανε το 1-1 για την Βόνη με κεφαλιά μετά από κόρνερ και έδωσε νέα πολύ ενδιαφέρουσα τροπή στο ματς.

Όμως στο 88′ ο Ντίσα έδωσε την λύση για τον Εργοτέλη κάνοντας το 1-2 και χαρίζοντας ένα πάρα πολύ σημαντικό διπλό για τους “κιτρινόμαυρους” καθώς στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο!

Βόνη: Λάμπρου, Μουρτζάκης, Αλεξίου, Παχάκης, Κουκάκης, Παπακώστας, Λουλάκης, Δαγκωνάκης, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Παπαγγελής

Εργοτέλης: Μιράσι, Περσκέφα, Κορνάρος, Τσέρος, Χότζα, Κόκκινος, Κουτάντος, Ντίσα, Νταγια, Σαμπροβαλακης, Σκούφος