Βόλεϊ: Σπουδαία νίκη με 0-3 σετ για τον ΟΦΗ στη Σκύδρα επί του Αριστοτέλη

Mια πολύ σπουδαία και καθαρή νίκη με 0-3 σετ σημείωσε το Σάββατο το βράδυ στη Σκύδρα επί του τοπικού Αριστοτέλη η ομάδα βόλεϊ του ΟΦΗ για την 12η αγωνιστική της Volley League

Αν και στα πρώτα δύο σετ ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος βρήκε αντίσταση από την ομάδα του Αριστοτέλη Σκύδρας και τα πήρε δύσκολα με 23-25 και 21-25 αλλά το τρίτο σετ το πήρε πολύ άνετα με 15-25 ξεκινώντας την αντεπίθεση του για την παραμονή στην κατηγορία

To ματς

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε το πρώτο σετ φουριόζος και προηγήθηκε με 7-13 και 10-17 αλλά από το 14-20 και μετά το συγκρότημα του Κώστα Δεληκώστα έκανε κάποιες λάθος επιλογές με αποτέλεσμα να μειώσει ο Αριστοτέλης Σκύδρας σε 20-22 με τον ΟΦΗ να παίρνει τελικά στο τέλος το σετ με 23-25

Και στο δεύτερο σετ ο ΟΦΗ ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ παίρνοντας διαφορά και πέντε πόντων αλλά ο Αριστοτέλης προς το τέλος του δεύτερου σετ μείωσε την διαφορά στο ένα πόντο με 19-20 με τoν ΟΦΗ όμως να είναι ουσιαστικός στις κρίσιμες φάσεις και να μην επηρεάζεται από την οκτάλεπτη διακοπή προς το τέλος του σετ λόγω προβλήματος στη γραμματεία επικρατώντας με 21-25

Mε το 0-2 σετ υπέρ του ο ΟΦΗ είχε πέρα από το αγωνιστικό και το ψυχολογικό προβάδισμα για να πάρει και το τρίτο σετ και μια καθαρή νίκη επί του Αριστοτέλη Σκύδρας και αυτό έκανε κερδίζοντας το τρίτο σετ με 15-25 παίρνοντας τη νίκη με 0-3 σετ και μια βαθιά βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία

Ντεμπούτο με τον ΟΦΗ έκανε ο διεθνής ακραίος Γιώργος Τζουμάκας που έκανε την διαφορά στην επίθεση της ομάδας και έδειξε ότι θα την βοηθήσει πολύ στη μάχη της παραμονής στη Volley League

Τα σετ: 23-25, 21-25, 15-25