Με “χρυσή” αλλαγή τον Καρτσώνη σπουδαίο εντός έδρας τρίποντο για τον Γιούχτα 2010!

Χαμένο πέναλτι και δοκάρι ο Δωριέας – Το γκολ και το τρίποντο ο Γιούχτας 2010

Μπορεί ο Δωριέας να είχε τις μεγαλύτερες στιγμές στο πρώτο μέρος με το χαμένο πέναλτι του Εργαζάκη και το δοκάρι του Αουίντα, όμως ο Γιούχτας 2010 ήταν εκείνος που ευτύχησε να πάρει τη νίκη χάρις στην “χρυσή” του αλλαγή, τον Καρτσώνη, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 75′ και χάρισε στην ομάδα του ένα πολύ σημαντικό τρίποντο!

Στο πρώτο μέρος στις Αγ. Παρασκιές είδαμε αρκετές καλές στιγμές με κορυφαία το χαμένο πέναλτι για τον Δωριέα, όμως δεν μπήκε κάποιο τέρμα.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με μία ατομική προσπάθεια και σουτ του Μυζύρη και με ένα ακόμη σουτ του Μιχελουδάκη, ενώ από την πλευρά του ο Δωριέας είχε τις μεγαλύτερες στιγμές του πρώτου μέρους με το φάουλ του Εργαζάκη, που αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα του Γιούχτα 2010 στο 20′, το χαμένο πέναλτι και πάλι του Εργαζάκη στο 40′ καθώς και το δοκάρι του Αουίντα στο 45′, που ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Ο Γιούχτας 2010 στην επανάληψη κατάφερε και βρήκε τον τρόπο να φτάσει στο γκολ με την “χρυσή” του αλλαγή, τον Καρτσώνη, ο οποίος έκανε το 1-0 στο 75′!

Στα εναπομείναντα λεπτά η ομάδα των Αρχανών κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και να πανηγυρίσει μία πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη κόντρα στον Δωριέα.

Γιούχτας 2010: Καλυκάκης, Λυμπερίδης, Κυπριωτάκης, Σαφάρ, Βαρδάκης, Γκιούζι, Ντολλακάι, Μυζύρης, Μακραδάκης, Γκαγκάκης, Μιχελουδάκης

Δωριέας: Ζερβός, Χριστοδουλάκης, Νικολακάκης, Μαζιτζης, Βογιαντζάκης, Ανδριανάκης, Εργαζάκης, Κρητσωτάκης, Αουίντα, Τζιμπιμπάκης, Πεχυνάκης