Οι αλλαγές έφεραν την ανατροπή και τη νίκη για την Παλιανή!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με ανατροπή για την Παλιανή

Χάρις στους παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο και σκόραραν η Παλιανή πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή στην έδρα του Γιούχτα 2010 με σκορ 2-3!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Καλομοίρης, Καστιγάκης και Γκάγκας με τους δύο τελευταίους να σκοράρουν ερχόμενοι από τον πάγκο!

Από πλευράς Γιούχτα τα δύο τέρματα πέτυχε το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, ο Τσαρσιταλίδης!

Αξίζει επίσης να αναφέρουμε ότι οι δύο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι με τους Καλομοίρη και Τσαρσιταλίδη σε ένα ματς που πρόσφερε πολύ ωραίο θέαμα σε όποιον το παρακολούθησε.

Η ομάδα των Αρχανών ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7′ με τον Τσαρσιταλίδη με πλασέ, όμως η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις τρία λεπτά καθώς ο Καλομοίρης έφερε το ματς στα ίσα με την συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου μετά από πάσα του Βιολάκη και εύστοχο τελείωμα δικό του με σουτ!

Στο 17′ η Παλιανή “άγγιξε” την ανατροπή και πάλι με τον Καλομοίρη να σουτάρει αλλά αυτή την φορά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι καθώς σταμάτησε στο δοκάρι.

Έξι λεπτά αργότερα ο Γιούχτας 2010 ισοφάρισε στα δοκάρια και εκείνος με τον σκόρερ του, Τσαρσιταλίδη!

Στην επανάληψη ο Τσαρσιταλίδης πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 55′ και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του!

Παραλίγο να κάνει και το 3-1 η ομάδα των Αρχανών, όταν ο Καρτσώνης αστόχησε στην δική του στιγμή!

Η Παλιανή βρήκε και πάλι τον δρόμο της ισοφάρισης για δεύτερη φορά στο παιχνίδι με σκόρερ τον Καστιγάκη στο 82′ κάνοντας το 2-2!

Οι φιλοξενούμενοι δεν αρκέστηκαν όμως στην ισοφάριση και κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή με τον Γκάγκα στο 86′!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την Παλιανή να πανηγυρίζει μία σημαντική εκτός έδρας νίκη με ανατροπή και να επιστρέφει στις νίκες μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Γιούχτας 2010: Καλυκάκης, Μπετεινάκης, Μανουσάκης, Καρτσώνης, Μυζύρης, Μακράκης, Ντολλακάι, Λυμπερίδης, Μιχελουδάκης (50′ Σαφάρ), Τσαρσιταλίδης, Ψωμάς (55′ Χαλεπάκης)

Παλιανή: Μαστραντωνάκης, Φουντουλάκης (55′. Τζερνιάς), Σπινθουράκης (60′ Καστιγάκης), Κορνηλάκης (80′ Γκάγκας), Φουντουλάκης, Μπινιχάκης, Στρατιδάκης, Σαμωνάκης, Βιολάκης, Καλομοίρης, Ζαϊμάκης