Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦΗ με διπλό στον Υμηττό (1-3)

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες και στα θετικά αποτελέσματα κερδίζοντας την Κυριακή το απόγευμα με 1-3 στον Υμηττό την τοπική Ολυμπιάδα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α΄Εθνικής.

Με αυτή τη νίκη ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 12 πόντους αλλά και με ένα ματς λιγότερο με το Βόλο εκτός έδρας το οποίο αν το κερδίσει θα βρεθεί δεύτερος μαζί με τον Παναθηναϊκό με τον οποίο όμως υπερτερεί στη βαθμολογία γιατί τον έχει κερδίσει στο Κορωπί στο μεταξύ τους ματς

Το συγκρότημα του Κ. Παντζαρίδη άνοιξε το σκορ στο 38΄με την μόνιμη σκόρερ του τη Ριμπάνσκα να κάνει το 1-0 με κοντινό σουτ, ενώ στο 41΄η κρητική ομάδα διπλασίασε τα τέρματα της μετά από προσωπική ενέργεια και σουτ της Ριμπάνσκα που έκανε το 0-2.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως η Ολυμπιάδα κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με την Βενιαμίν αλλά ο ΟΦΗ σημείωσε και τρίτο τέρμα με την έναρξη του δευτέρου μέρους με πλασέ της Καλαμπέροβα που διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΟΦΗ: Γκούντνερ, Ξυλούρη, Γουνάκη, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Πέϊου, Ζέρβα, Πατερνά, Καλαμπέροβα,  Μουστάγκ, Ριμπάνσκα.

Έπαιξαν και οι: Παπακωνσταντή, Αεράκη, Κατιρτσίδου.