Πρώτος εντός έδρας βαθμός για Δαμάστα – Ισοπαλία με γκολ κόντρα στον Ρούβα

Δεν αναδείχθηκε νικητής στο Δαμάστα – Ρούβας

Μπορεί και οι δύο ομάδες να βρήκαν από ένα τέρμα αλλά δεν υπήρξε νικητής στην αναμέτρηση της Δαμάστας με τον Ρούβα.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο το παιχνίδι ήταν πιο πολύ αναγνωριστικού επιπέδου χωρίς την μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 22΄ο Χριστοφοράκης με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε μπροστά την ομάδα του Ρούβα, όμως η απάντηση για την Δαμάστα ήρθε στο 33’ με τον Τζουβάρα να περνάει και τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία να γράφει το 1-1 για τους γηπεδούχους.

Λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 37’ ο Ρούβας είχε δοκάρι με τον Περογαμβράκη, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ρουμπάκης απείλησε για την Δαμάστα με τον Ζερβό να διώχνει σε κόρνερ!

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο πρώτο μισό της επανάληψης δεν είδαμε κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από τις δύο εστίες με την πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος να σημειώνεται για την Δαμάστα στο 77’ και μάλιστα ήταν διπλή ευκαιρία!

Αρχικά είχε δοκάρι ο Μηναδάκης και στην επαναφορά ο Τζουβάρας έκανε το κοντινό σουτ με τον Ζερβό να κάνει μία μεγάλη επέμβαση με τα πόδια διατηρώντας το 1-1!

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ που θα τους χάριζε τη νίκη με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ με την Δαμάστα να παίρνει τον πρώτο της εντός έδρας βαθμό και τον Ρούβα να επιστρέφει στις ισοπαλίες μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες που είχε τις προηγούμενες αγωνιστικές.

Δαμάστα: Ροδουσάκης, Αποστολάκης, Χαραλαμπάκης (75′ Μηναδάκης), Πεταλάκης, Κουτσοπωδιώτης (60′ Ταμπάκης), Κοσμάς (87′ Κοκορέλιας), Στρατηγάκης, Κόκκινος, Κλαπάκης, Ρουμπάκης (60′ Βατσινάς), Τζουβάρας

Ρούβας: Ζερβός, Ξημεράκης, Καλεμάκης, Πρίφτη, Περογαμβράκης, Ζερβός, Χριστοφοράκης (73′ Τσατσάκης), Ντέτσικας (66′ Σαμόλης), Απλαδάς, Σείχ (90′ Κοκολάκης), Περιβολάρης (66′ Φάκας)