Ματσάρα με έξι γκολ αλλά χωρίς νικητή στο Δαμάστα – Βόνη

Τα είχε όλα αλλά δεν είχε νικητή το Δαμάστα – Βόνη

Μία πολύ όμορφη αναμέτρηση διεξήχθη στην Δαμάστα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την Βόνη χωρίς όμως στο τέλος να υπάρξει νικητής καθώς το παιχνίδι έληξε 3-3!

Οι γηπεδούχοι πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 2-0 και έδειξαν να κάνουν το πρώτο βήμα για το τρίποντο, όμως στην επανάληψη η Βόνη αντέδρασε και έτσι φτάσαμε στο τελικό 3-3.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού η Δαμάστα  άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Μυρωδιά, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους έφτασε και στο 2-0 με τον Τζουβάρα και έτσι πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-0!

Στην αρχή της επανάληψης η Βόνη όχι μόνο δεν μπήκε επηρεασμένη από το 2-0 στο τέλος του ημιχρόνου αλλά κατάφερε να μπήκε εκ νέου στο ματς μόλις στο 50′ με σκόρερ τον Κόκκινο, μειώνοντας σε 2-1 και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Βέβαια η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ καθώς λίγα λεπτά αργότερα ο Τζουβάρας έδωσε εκ νέου μαξιλαράκι ασφαλείας στην ομάδα του κάνοντας το 3-1!

Στο 70′ ο Παπακώστας μείωσε εκ νέου για την Βόνη σε 3-2 και σαν να μην έφτανε αυτό η ομάδα του Απόστολου Παπακώστα έφτασε και στην ισοφάριση στο 80′ με τον Ζερβάκη, κάνοντας το 3-3!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο συν τις καθυστερήσεις δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 3-3 να μείνει μέχρι το τέλος και τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα γκολ χαρίζοντας πολύ όμορφο θέαμα στους φίλους του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Δαμάστα: Χατζηδάκης, Κοκορέλιας, Τσιντάρης, Κόκκινος, Κουτσοποδιώτης, Τζουβάρας, Κοσμάς, Μηλιαράκης, Πεταλάκης, Κλαπάκης, Ταμπάκης

Βόνη: Δροσατάκης, Μουρτζάκης, Αλεξίου, Μυρωδιάς, Δαγκωνάκης, Παπακώστας, Παπαγγελής, Ζερβάκης, Κόκκινος, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης