Παραμένει κοντά στην κορυφή ο Ανθεστίων, 0-3 τα Δειλινά!

Πραγματοποιώντας ένα πολύ αποτελεσματικό 25λεπτό στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ανθεστίων κατάφερε να κερδίσει με 0-3 τα Δειλινά για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ!

Ισορροπημένο το πρώτο μέρος στα Καλέσα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να φτιάξουν φάσεις δίχως μεγάλη επιτυχία.

Τα Δειλινά είχαν μία καλή στιγμή με τον Ρεμούνδο η οποία δε μετουσιώθηκε σε γκολ, ενώ ο Ανθεστίων απειλούσε με Λυδλακη και Σεραφειμίδη χωρίς όμως ουσία, με το 0-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου στα Καλέσα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ανθεστίων μπήκε πιο δυνατά, με σκοπό να κυνηγήσει την νίκη και τους τρεις βαθμούς και εντέλει έλυσε το γόρδιο δεσμό στο 65ο λεπτό, με τον Λυδάκη να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τζόι για το 0-1!

Αυτό το γκολ ήταν που ξεκλείδωσε την άμυνα των Δειλινών για τον Ανθεστίωνα, με τον Σεραφειμίδη στο 75ο λεπτό να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και να κάνει το 0-2.

Το 0-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με όμορφο σουτ του Κουρίνου, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Δειλινά (Χ. Αρμουτάκης – Μ. Μιχελάκης): Τζόι (77′ Πλευριτάκης), Χασουράκης, Πασσάς, Χεράκης, Μιχελάκης, Νικητόπουλος (71′ Πέππας), Ορφανός, Δρακωνάκης (58′ Λαυρεντίου), Μάρθας (71′ Ταμιωλάκης), Κεφαλούκος, Ρεμούνδος

Ανθεστίων (Β. Πλεσίτης): Κασσωτάκης, Μακρογιαννάκης (46′ Χρηστάκης), Δρακάκης, Κουρίνος, Σαριδάκης Γ., Δαγκωνάκης (78′ Μπλαβάκης), Στρατάκης, Χότζα, Μπερνίκου, Σεραφειμίδης (89′ Σαριδάκης Ν.), Λυδάκης (85′ Παχάκης)