Με καρέ τερμάτων από τον Καϊμακαμούδη “καθάρισε” στην επανάληψη τα Δειλινά ο ΠΟΑ!

“Καθάρισε” στην επανάληψη με πρωταγωνιστή τον Φώτη Καϊμακαμούδη ο ΠΟΑ

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να αγχώθηκε καθώς παρ’ ότι πήρε νωρίς προβάδισμα, ισοφαρίστηκε από τα Δειλινά, όμως στην επανάληψη με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καϊμακαμούδη, ο οποίος με καρέ τερμάτων “καθάρισε” για την ομάδα του ο ΠΟΑ κατάφερε να φτάσει στην επικράτηση με σκορ 1-4 κόντρα στα Δειλινά.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος των φιλοξενούμενων στο ματς ήταν ο Λαυρεντίου.

Ο ΠΟΑ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Καϊμακαμούδη!

Στην συνέχεια η ομάδα του Ατσαλένιου ήταν εκείνη που διατήρησε τον έλεγχο και είχε τις μεγάλες ευκαιρίες να φτάσει σε ένα δεύτερο τέρμα, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης.

Τα Δειλινά κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Λαυρεντίου στο 40′ και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στην επανάληψη ο ΠΟΑ μπήκε αποφασισμένος να πάρει εκ νέου το προβάδισμα και τα κατάφερε για ακόμη μία φορά στην αναμέτρηση με τον Φώτη Καϊμακαμούδη στο 50′!

Δεν σταμάτησαν εκεί όμως η ομάδα του Ατσαλένιου και ο Φώτης Καϊμακαμούδης καθώς στο 73′ μετά από ασίστ του Ρουμπάκη, ο Καϊμακαμούδης ολοκλήρωσε το προσωπικό του  χατ-τρικ και έκανε το 3-1 για τον ΠΟΑ!

Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90′ ο Καϊμακαμούδης χτύπησε ξανά βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα με σουτ και διαμορφώνοντας το τελικό 1-4!

Δειλινά: Πλευριτάκης, Στοιχείος, Δρακωνάκης (66′ Ρέππας), Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Ταμιωλάκης (60′ Ροβιθάκης), Χεράκης, Χασουράκης (66′ Μαθιουλάκης), Λαυρεντίου, Πασσάς, Μάρθας

ΠΟΑ: Γκογκόσης, Νάτος (46′ Κασσωτάκης), Δαμιανάκης, Ρουμπάκης, Παπασπύρος, Κεφαλούκος (70′ Βοργιάς), Χατζηανδρέου, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Σφυρογιαννάκης (65′ Γιακουμάκης), Ικεότσα