Το “γύρισε” μέσα σε τρία λεπτά και πανηγύρισε μία σημαντική νίκη ο Ρούβας!

Μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο με ανατροπή για τον Ρούβα

Ο Ρούβας ήταν ο νικητής στο παιχνίδι με τα Δειλινά στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Ρεμούνδο, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό καθώς οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά με τους Απλαδά – Χριστοφοράκη  και ένα ακόμη του Ξημεράκη πανηγύρισαν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα με σκορ 1-3!

Το πρώτο τέταρτο δεν είχε κάποια καλή στιγμή μπροστά από τις δύο εστίες καθώς βλέπαμε ένα αναγνωριστικό παιχνίδι.

Στο 19′ ο Χριστοφοράκης έστειλε την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Ξημεράκη.

Στο 26′ ο Περογαμβράκης εκτέλεσε ένα φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Πλευριτάκη.

Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής απείλησε εκ νέου με το σουτ του να καταλήγει άουτ.

Τα Δειλινά κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ρεμούνδο στο 33′ μετά από όμορφο τελείωμα του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων!

Στο 35′ ο Τσατσάκης έκανε ένα σουτ, αναγκάζοντας τον Πλευριτάκη να διώξει την μπάλα σε κόρνερ.

Μετά την εκτέλεση του στημένου ο Απλαδάς σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Πρίφτη και έφυγε άουτ.

Στο 43′ ο Ρεμούνδος έκανε ένα σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους άνηκε στον Ρούβα με τον Πρίφτη να εκτελεί ένα φάουλ και να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 63′ ο Απλαδάς κατάφερε και έφερε το ματς στα ίσα για τον Ρούβα με σουτ!

Σαν να μην έφτανε αυτό δύο λεπτά αργότερα ο Χριστοφοράκης μετά από ασίστ του Ντέτσικα έφερε τούμπα το ματς κάνοντας το 1-2 για την ομάδα της Γέργερης!

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν ούτε στα δύο τέρματα και βρήκαν το τρίτο γκολ στο 88′ μετά από κόρνερ του Περογαμβράκη και κεφαλιά του Ξημεράκη για να διαμορφώσουν το τελικό 1-3!

Δειλινά: Πλευριτάκης, Μήτρου, Παρασύρης, Ρέππας, Χασουράκης, Δρακωνάκης, Κεφαλούκος, Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Πασσάς, Ρεμούνδος

Ρούβας: Ζερβός, Απλαδάς, Ζερβός, Κοκολάκης, Ξημεράκης, Σεΐκ, Τσατσάκης, Περογαμβράκης Α., Περογαμβράκης Μ. (46′ Ντέτσικας), Πρίφτη, Χριστοφοράκης