Πρόκριση με μεγάλη ανατροπή στην επανάληψη για την Ομόνοια Καλλιθέας!

Στην Γ’ φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ με μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια Καλλιθέας

Τι και αν έχανε 2-0 στο ημίχρονο η Ομόνοια Καλλιθέας γύρισε το παιχνίδι στην επανάληψη και επικράτησε με σκορ 2-4 της Δόξας Ηρακλείου παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού.

Στο πρώτο τέταρτο δεν είδαμε κάτι ιδιαίτερο καθώς ήταν αναγνωριστικό.

Στο 18′ σημειώθηκε η πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Μαγουλάκη να παίρνει την κεφαλιά για την Δόξα και τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας να διώχνει σωτήρια.

Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουρλετάκη, που απέκρουσε ο Μακριδάκης σε κόρνερ!

Τελικά το 1-0 για την Δόξα ήρθε από τον Αποστολίδη με κεφαλιά στο 35′ και σαν να μην έφτανε αυτό πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Κεβάνι να κερδίζει και να εκτελεί εύστοχα πέναλτι για το 2-0 της Δόξας Ηρακλείου, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές της η Ομόνοια Καλλιθέας έφερε τα πάνω – κάτω στο ματς.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν αρχικά και μείωσαν με τον Κουρλετάκη στο 70′ σε 2-1 και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Πέντε λεπτά αργότερα έφτασαν στην ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαντούνα και στο 85′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Παπαδάκης στο 88′ κάνοντας το 2-4 με ψιλοκρεμαστό πλασέ και χαρίζοντας τη νίκη πρόκριση στην ομάδα του  καθώς μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι.

Δόξα Ηρακλείου: Μακριδάκης, Μαγουλάκης, Τζαγκαράκης, Παντζαρίδης, Αποστολίδης, Παψυγιαννάκης, Αδαμάκης, Καρακωνσταντάκης (67′ Μουζουράκης), Κεβάνι, Δασκαλάκης, Ματαλιωτάκης

Ομόνοια Καλλιθέας: Ιακωβάκης (46′ Καλογεράκης), Μπουγάς, Σαριδάκης (46′ Γεωργαλής), Φραγκιαδάκης, Σταυράτης (46′ Παπαδάκης), Μπαντούνας, Βαγκές (46′ Σφακιανάκης), Βιολάκης, Λουλάκης (65′ Πολίτης), Κουρλετάκης, Μπαφάκης