Τέσσερα γκολ αλλά κανένας νικητής στο Δωριέας – Παλιανή

Όλα τα γκολ στο πρώτο μέρος και για τις δύο ομάδες αλλά κανένας δεν πήρε το τρίποντο

Τι και αν σημειώθηκαν τέσσερα γκολ, που μέτρησαν και ένα ακυρωθέν, δεν υπήρξε κάποιος νικητής στο ματς στο Καστέλι με τον Δωριέας να μοιράζεται από ένα βαθμό με την Παλιανή και το τελικό σκορ να είναι το 2-2 χάρις στα γκολ των Αουίντα και Καλομοίρη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν για ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Τουτουδάκη στο 40′!

Το παιχνίδι είχε πάρα πολλές συγκινήσεις στο πρώτο του μέρος με τον Αουίντα να βάζει αρχικά μπροστά την ομάδα του λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου αλλά να βλέπει τον Καλομοίρη στο 20′ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Αουίντα και πάλι με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, όμως εκ νέου ο Καλομοίρης λίγα λεπτά αργότερα έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα, διαμορφώνοντας το 2-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Όμως πριν την ανάπαυλα μπορεί να μην υπήρχε άλλο τέρμα αλλά ο Δωριέας έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά από την αποβολή του Τουτουδάκη στο 40′!

Στην επανάληψη ο ρυθμός συνέχισε να είναι πολύ καλός με φάσεις εκατέρωθεν και τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ που θα τους χάριζε τη νίκη, όμως αυτό δεν ήρθε ποτέ με αποτέλεσμα το 2-2 να μείνει ως το τέλος.

Για την ακρίβεια ο Δωριέας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 85′ με τον Αουίντα, όμως αυτό ακυρώθηκε ως οφσάιντ σηκώνοντας θύελλα αντιδράσεων από τους γηπεδούχους, οι οποίοι υποστηρίζουν ότι το τέρμα ήταν κανονικό και έπρεπε να μετρήσει!

Δωριέας: Ζερβός, Ανδριανάκης, Βογιαντζάκης, Νικολακάκης, Σαϊτάκης (65′ Ζωγραφάκης), Χριστοδουλάκης, Μποΐνι (75′ Κριτσωτάκης), Τζιμπικάκης, Αουίντα, Πεχυνάκης (55′ Ντραγκίτσι), Τατουδάκης

Παλιανή: Μασταντρωνάκης, Καστιγάκης, Οικονομάκης Κ., Παπαδάκης (46′ Ζαϊμάκης), Σπινθουράκης, Καλομοίρης, Κοσμαδάκης, Μπινιχάκης, Σαμωνάκης, Οικονομάκης Γ. (46′ Φουντουλάκης), Στρατιδάκης