“Τεσσάρα” και δεύτερη θέση για την Αγία Βαρβάρα!

Νίκη με 4-0 και άνοδος στην 2η θέση για την Αγία Βαρβάρα

Πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό παιχνίδι η Αγία Βαρβάρα επικράτησε με σκορ 4-0 του ΕΓΟΗ και πανηγυρίζοντας την δεύτερη συνεχόμενη της νίκη ανέβηκε στην 2η θέση του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο Γιαλιτάκης έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο ματς με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55′ ο Παπαγγελής έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο καθώς ο Μαρής έκανε το 3-0 στο 86′ και ο Παπαγγελής σκοράροντας για δεύτερη φορά διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 90′!

Από την πλευρά του ο ΕΓΟΗ δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα παρά τις όποιες στιγμές είχε στο ματς.

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Καμπάνης, Σιαπλαούρας, Μαρής, Γιαλιτάκης, Κουκλίδης, Σόρρα, Κακουλάκης, Χασουράκης, Παπαγγελής

ΕΓΟΗ: Αγγελιδάκης, Κέσκος, Χριστοφής, Τριανταφύλλου, Ξυλούδης, Μανουσάκης, Νεζίρι, Μουχαμετάι, Αουάντ, Σακλαμάκης, Βαρούχας