Με το δεξί τα Δειλινά 1-0 την Παλιάνη

Με το καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της  η ομάδα των Δειλινών που επιβλήθηκε με 1-0 της αξιόμαχης Παλιανής.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, αφού στο ξεκίνημα (7’) ο Εμμανουήλ άνοιξε το σκορ με ένα πολύ όμορφο τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 25΄έχασαν τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσουν με τον Σπινθουράκη να σημαδεύει το δοκάρι του Αγγελιδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες καθώς για τους γηπεδούχους δεν σημάδεψε σωστά ο Εμμανουήλ όπως και οι Βιτσαράς και Ζαιμάκης για την Παλιανή.

Στα τελευταία 10 λεπτά της αναμέτρησης η φιλοξενούμενη ομάδα αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω  αποβολής του Πετρόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Δειλινά: Αγγελιδάκης, Στοιχειός, Χεράκης, Χριστοδουλάκης, Χριστοφής, Βαρούχας, Εμμανουήλ, Πασσάς., Μυρωδιάς, Ψωμάς, Τραντάς.
Παλιανή: Δαμιανάκης, Αργυρούδης, Πετρόπουλος, Σπινθουράκης, Φουντουλάκης Χρ., Φουντουλάκης Στ.., Βιτσαράς, Ζαϊμάκης, Κουντούρης, Μανιαδάκης, Φραγκεδάκης.