Επιστροφή στα τρίποντα για το Άλογο με δύο γκολ στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού!

Νίκη και πάλι για το Άλογο παρά την μέτρια εμφάνιση του

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΟΗ πατούσε καλύτερα από το Άλογο Μαλεβιζίου στον αγωνιστικό χώρο όμως δεν κατάφερε να βρει κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι και εκείνο που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη συνέχισαν οι φιλοξενούμενοι να είναι καλύτεροι και παραλίγο να σκοράρουν στο 65′ όμως ο Ζερβός πρόλαβε με έξοδο τον αντίπαλο του!

Τελικά  το Άλογο Μαλεβιζίου στην πρώτη του μεγάλη φάση κέρδισε πέναλτι στο 75′ με τον Πατεράκη να σκοράρει και να κάνει το 1-0 και σαν να μην έφτανε αυτό δέκα λεπτά αργότερα ο Ανδρουλάκης έκανε το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός, Γκούφας, Παρασύρης, Ζερβάκης ,Σερλιδάκης, Δίπλας, Κάββαλος, Πυτικάκης, Σαμόλης, Βραχασωτάκης, Γκιαουράκης

ΠΟΗ: Τσαλαπατάνης, Βασιλάκης, Μυζίρι, Τζιρίτας, Λυρακάκης, Σελαμάι, Τιγγίρης, Τσαγκαράκης, Φουντουλάκης, Χαϊντίνι, Χότζα