Επιστροφή στις νίκες για την Χερσόνησο – Πέρασε από το Ατσαλένιο!

Νίκη μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα για την Χερσόνησο

Επιστροφή στα τρίποντα για την Χερσόνησο επικρατώντας με σκορ 1-2 στην έδρα του Κεραυνού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 12′ έφτασαν στο 0-1 με σκόρερ τον Ψωρογιάννη.

Σαν να μην έφτανε αυτό λίγο πριν το ημίχρονο ο Καλαϊτζάκης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του με αποτέλεσμα το 0-2 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι και τα κατάφερε μειώνοντας σε 1-2 στο 80′ με τον Λέλεκα, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να του δώσει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα καθώς το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και η Χερσόνησος έφυγε νικήτρια από το Ατσαλένιο!

Κεραυνός: Αμπατζής, Ραπανάκης (46′ Μαυροζαχαράκης), Χρονάκης, Λέλεκας, Ρωμανάκης, Μαυρογιαννάκης, Καλλέργης (75′ Κεραλάκης), Χριστοδουλάκης (60′ Καλαϊτζάκης), Τσαγκαράκης (75′ Κυτσύκου), Κυπραίος (46′ Γωνιανάκης), Ξημεράκης

Χερσόνησος: Λιουδάκης, Μηλάκης, Μαστοράκης (65′ Στιέφνι), Γκούρο, Παγωνάκης (85′ Χαλκιαδάκης), Θεοδωράκης, Πολυμερίδης (75′ Χιλά), Καπετανάκης (75′ Κομσίου), Καλαϊτζάκης, Χαρατσής, Ψωρογιάννης