Συνεχίζει απτόητος ο Εργοτέλης, 2-1 τα Δειλινά!

Ακόμα μία πειστική εμφάνιση από τον Εργοτέλη, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 των Δειλινών στο Μαρτινέγκο, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ!

Πρώτη απειλή με το «καλημέρα» για τα Δειλινά, καθώς ο Ορφανός στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης σημάδεψε το δοκάρι του Μιράσι, ενώ δεκά λεπτά η κεφαλιά του Ρεμούνδου δε βρήκε στόχο, ο οποίος στο 18′ νικήθηκε σε διπλη προσπάθεια από τον κίπερ του Εργοτέλη.

Σειρά στις ευκαιρίες είχαν οι γηπεδούχοι, με τον Τζόι να αποσόβει την κεφαλιά του Χότζα στο 22′, κάτι που δεν κατάφερε να κάνει στο 28′, με τον Σαμπροβαλάκη να σουτάρει και να κάνει το 1–0!

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής 5 λεπτά έστειλε την μπάλα εκατοστά από το δοκάρι του Τζόι, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για τα Δειλινά, με τον Ρεμούνδο να κερδίζει πέναλτι και να εκτελεί ο ίδιος από τα 11 βήματα για το 1-1!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Εργοτέλης πήρε ξανά προβάδισμα, με τον Σφακιανάκη να σουτάρει, την μπάλα να βρίσκει στον Χασουράκη και να καταλήγει στα δίχτυα του Τζόι, με το 2-1 στο 50′ να είναι γεγονός.

Ο Εργοτέλης στην συνέχεια διαχειρίστηκε με ιδανικό τρόπο το παιχνίδι, μετατρέποντας το σε ένα παιχνίδι κέντρου, περιορίζοντας τις προσπάθειες των Δειλινών προς την εστία του.

Τέλος στο παιχνίδι με την ομάδα του Γιώργου Βλατά να παίρνει το τρίτο της τρίποντο σε τρεις αγώνες, εν αντιθέσει με τα Δειλινά που παραμένουν χωρίς βαθμό στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.

Εργοτέλης (Γ. Βλατάς): Μιράσι, Περσκέφα (79′ Μαυροειδής), Τβαούρι (65′ Μερκουλίδης), Τσέρος, Χότζα, Ντάγια, Κατσαβούνης (53′ Σκούρα), Σφακιανάκης, Ντίσα, Κουτάντος (65′ Πάπα), Σαμπροβαλάκης (79′ Σπανάκης)

Δειλινά (Χ. Αρμουτάκης – Μ. Μιχελάκης): Τζόι, Χασουράκης, Χεράκης, Ρέππας, Μιχελάκης, Νικητόπουλος(68′ Ταμιωλάκης),Ορφανός, Μάρθας (68′ Δρακωνάκης), Λαυρεντίου, Πασσάς, Ρεμούνδος